Arbitri asistenţi Dragoș iliescu, Adrian Mărginean
Arbitru observator Paul Unimatan
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 3.000

Meciul din data 09.03.2015 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Rapid București se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș iliescu, Adrian Mărginean.

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Sergiu Horațiu MUTH, Azdren LLULLAKU, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Loránd Jószef SZILÁGYI, Radu Neculai ZAHARIA, Julián Alberto VELÁZQUEZ, Aymen TAHAR, Dan Mihai ROMAN si rezervele: Alexandru MUNTEANU, Alexandru Doru GREAB, Alexandru Paul CURTEAN, Valentin Iulian CREȚU, Octavian ABRUDAN, ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO".

Rapid București: Joan ORIOL i Gràcia, Daniel Gabriel PANCU, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Rihairo MEULENS, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Aritz BORDA Etxezarreta, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Miloš BUCHTA si rezervele: Eduard ORIOL Gràcia, Jérémy SAPINA, Nicolae VASILE, Mădălin Florin MARTIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Alexandru Angelo DAN, Andrei Ionuţ CERLINCĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Marcel GECOV (mijlocaș defensiv). In minutul 18 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Rapid București, Rapid București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rihairo MEULENS si intra Eduard ORIOL Gràcia
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, João Carlos Amaral Marques COIMBRA
In minutul 57, schimbare, iese rezervă Victor Da Silva Medeiros "VITINHO" si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Azdren LLULLAKU si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Daniel Gabriel PANCU si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga João Carlos Amaral Marques COIMBRA si intra Alexandru Angelo DAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Dan Mihai ROMAN
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Fredua Buadee BENSON Erchiah
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Alexandru Angelo DAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Rapid București.