Arbitri asistenţi Stelian Slabu, Alexandru Vodă
Arbitru observator Sergiu Popa
Observator Romulus Gabor
Spectatori 1.000

Meciul din data 15.03.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Stelian Slabu, Alexandru Vodă.

CFR 1907 Cluj: Grégory Victor TADÉ, Ionuț Justinian LARIE, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Mihai Adrian MINCĂ, Filip JAZVIĆ, Antonio JAKOLIŠ, Cornel Alexandru ENE, Giorgi CHANTURIA, Cătălin CARP, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Szilard VERES, Sebastian Claudiu PETRUȘ, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Mihai-Radu KEREKI, Paul Gabriel CUBLEȘAN, Remo AMADIO.

Viitorul Constanța: Romario Sandu BENZAR, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Robert George HODOROGEA, Iulian MAMELE, Răzvan MARIN, Bogdan Alexandru MITREA, Bănel NICOLIȚĂ, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Călin Septimiu ALBUȚ si rezervele: Cristian Marian MANEA, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Cristian GAVRA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cătălin Constantin MUNTEANU, Ionuț Adrian PUȚANU.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de HENRIQUE De Jesus Bernardo (atacant). In minutul 26 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Giorgi CHANTURIA (mijlocaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Răzvan MARIN (mijlocaș central). In minutul 41 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 45+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Filip JAZVIĆ
In minutul 58, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP. CFR 1907 Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 32 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 59, schimbare, iese fundaș central Ionuț Justinian LARIE si intra Szilard VERES
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Filip JAZVIĆ si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 75, schimbare, iese atacant HENRIQUE De Jesus Bernardo si intra Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan MARIN si intra Cătălin Constantin MUNTEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

1 - 2 41’ Răzvan MARIN
45+2’ Bogdan MITREA
50’ Robert HODOROGEA
Filip JAZVIĆ 57’
Cătălin CARP 58’
Ionuț LARIE
Szilard VERES
59’
Filip JAZVIĆ
Tiago LOPES
67’
70’ Bogdan ŢÂRU
75’ Florin TĂNASE
Alexandru MITRIȚĂ
75’ Bernardo HENRIQUE
Nelson BONILLA
Mário CAMORA 76’
Adrian ALEXANDRU-PĂUN 77’
Sulley MUNIRU
Sergiu NEGRUȚ
77’
85’ Alexandru MITRIȚĂ