Arbitri asistenţi Ciprian Danșa, Gabriel Bârjac
Arbitru observator Sorin Antonie
Observator Cristian Vasc
Spectatori 2.000

Meciul din data 14.03.2015 dintre echipele FC Botoșani si Oțelul Galați se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Danșa, Gabriel Bârjac.

FC Botoșani: Vasile Marius CURILEAC, Andrei Alexandru PATACHE, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, Jérémy FAUG-PORRET, Cristian DANCI, Paul Ștefan BATIN, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Neluț Stelian ROȘU si rezervele: Sergiu Victor HOMEI, Attila László HADNAGY, Marius Marian CROITORU, Claudiu CODOBAN, Mihai Cătălin BORDEIANU, Armand ŞVICHI, Călin Rafael TIUŢ.

Oțelul Galați: Lucian MURGOCI, Athos SOLOMOU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Jeanvion YULU-MATONDO, George Andrei MIRON, Laurențiu Cătălin IORGA, Jugurtha HAMROUN, Emil Cosmin DICĂ, Stelian Nicolae CUCU, Florin Lucian CERNAT, Dumitru Emanoil HOTOBOC si rezervele: Alexandru TUDORIE, Daniel POPESCU, Iulian POPA, Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Ciprian Ștefan MILEA, Mihai Daniel LECA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Jugurtha HAMROUN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Paul Ștefan BATIN si intra Attila László HADNAGY
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Marius Marian CROITORU (rezervă). In minutul 50 al partidei dintre FC Botoșani si Oțelul Galați, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Jeanvion YULU-MATONDO si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Jugurtha HAMROUN (mijlocaș stânga). In minutul 69 al partidei dintre FC Botoșani si Oțelul Galați, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Jérémy FAUG-PORRET
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Quenten MARTINUS si intra Armand ŞVICHI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Jugurtha HAMROUN. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Iulian POPA

Quenten MARTINUS 07’
09’ Emil DICĂ
27’ Lucian MURGOCI
38’ Jugurtha HAMROUN
Cristian DANCI
Marius CROITORU
46’
Paul BATIN
Attila HADNAGY
46’
1 - 0 Marius CROITORU 50’
68’ Jeanvion YULU-MATONDO
Alexandru TUDORIE
1 - 1 69’ Jugurtha HAMROUN
Jérémy FAUG-PORRET 79’
Quenten MARTINUS
Armand ŞVICHI
79’
Marius CROITORU 81’
Attila HADNAGY 86’
88’ Jugurtha HAMROUN