Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Marius Marchidanu
Arbitru observator Gero Szabo
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 3.000

Meciul din data 15.03.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Marius Marchidanu.

FC Politehnica Iași: Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Branko GRAHOVAC, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru Teofil CIUCUR, Narcis Iulian BĂDIC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Gomo Richard ONDUKU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Valentin COȘEREANU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Fábio Farroco BRAGA, Bojan MARKOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II, Alexandru BOICIUC.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Aurelian Ionuț CHIȚU, William Douglas DE AMORIM, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Toni GORUPEC, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, Seidu YAHAYA si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Gheorghe Mihai FLORESCU, George Petruț GAVRILAŞ, Laurențiu Daniel RUS, Danu SPĂTARU, Fwayo TEMBO, Syam Habib BEN YOUSSEF.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Laurențiu Daniel RUS
In minutul 64, schimbare, iese Alexandru Mugurel DEDU si intra Fwayo TEMBO
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Fábio Farroco BRAGA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Narcis Iulian BĂDIC (mijlocaș stânga). In minutul 76 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Astra Giurgiu, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 80, schimbare, iese atacant Gomo Richard ONDUKU si intra Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Toni GORUPEC
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Fwayo TEMBO
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Bojan MARKOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.