Arbitri asistenţi Mihai Marica, Marius Badea
Arbitru observator Florin Dreve
Observator Bogdan Niculae
Spectatori 2.147

Meciul din data 14.03.2015 dintre echipele Dinamo București si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.147 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Feșnic impreuna cu arbitrii asistenti Mihai Marica, Marius Badea.

Dinamo București: Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Gheorghe Teodor GROZAV, Nicolae Adrian GRIGORE, Steliano FILIP, Gordan BUNOZA, Kamil BILIŃSKI, Marius Silviu ALEXE, Hatem ABD ELHAMED, Dorin ROTARIU, Kristijan NAUMOVSKI si rezervele: Cosmin Gabriel MATEI, Alexandru Traian MARC, Andrei Ovidiu MARC, Valentin Marius LAZĂR, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, BOUBACAR Mansaly, Marius Constantin NICULAE.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Miloš MARKOVIĆ, Vaidas SLAVICKAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Doru POPADIUC, Rafael Reis KNIEF, Alexandru ICHIM, George CÂRJAN, Vinko BUDEN, Nicolae CALANCEA si rezervele: Alexandru MARGINĂ, Bojan JOVIĆ, Răzvan Ionuț GOREA, Christian CHIRIELETTI, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Valentin Daniel BALINT, Alexandru Cătălin ALDEA.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Miloš MARKOVIĆ (fundaș dreapta). In minutul 17 al partidei dintre Dinamo București si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gheorghe Teodor GROZAV (mijlocaș stânga). In minutul 18 al partidei dintre Dinamo București si Ceahlăul Piatra-Neamț, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 37, schimbare, iese fundaș central Vinko BUDEN si intra Răzvan Ionuț GOREA
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Rafael Reis KNIEF
In minutul 46, schimbare, iese atacant Marius Silviu ALEXE si intra Marius Constantin NICULAE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gheorghe Teodor GROZAV (mijlocaș stânga). In minutul 51 al partidei dintre Dinamo București si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese atacant George CÂRJAN si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Rafael Reis KNIEF si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Hatem ABD ELHAMED
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Gheorghe Teodor GROZAV si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Răzvan Ionuț GOREA
In minutul 81, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Constantin NICULAE (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre Dinamo București si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 3 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.