Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Iulian Călin
Observator Mircea Călin
Spectatori 4.000

Meciul din data 18.03.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si Rapid București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Sebastian Stoianov.

Astra Giurgiu: Seidu YAHAYA, Takayuki SETO, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Cristian Daniel OROŞ, Valerică Marius GĂMAN, Toni GORUPEC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Fwayo TEMBO, Hubert WOŁĄKIEWICZ, Laurențiu Daniel RUS, Alexandru IONIŢĂ II, George Petruț GAVRILAŞ, Aurelian Ionuț CHIȚU, Vincent Fabien LABAN Bounayre.

Rapid București: Marcel GECOV, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Aritz BORDA Etxezarreta, Miloš BUCHTA, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Aritz López GARAI, Daniel George NICULAE, Joan ORIOL i Gràcia, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ si rezervele: Alexandru Angelo DAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Tomáš JOSL, Rihairo MEULENS, Daniel Gabriel PANCU, Jérémy SAPINA, Ricardo ALVES Coelho Silva.

In minutul 20, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Ionuţ SĂPUNARU si intra Tomáš JOSL
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 22 al partidei dintre Astra Giurgiu si Rapid București, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Tomáš JOSL
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Astra Giurgiu si Rapid București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Fredua Buadee BENSON Erchiah si intra Rihairo MEULENS
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 71, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Ionuţ CERLINCĂ si intra Ricardo ALVES Coelho Silva
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Fwayo TEMBO
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Alexandru IONIŢĂ II

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

NICULAE
20’ Cristian SĂPUNARU