Arbitri asistenţi Florin Păunescu, Marius Badea
Arbitru observator Petru Oprea
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 1.500

Meciul din data 22.03.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu, Marius Badea.

Fotbal Club FCSB: Nicandro BREEVELD, Giedrius ARLAUSKIS, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, GUILHERME Haubert Sityá, Gabriel Cristian IANCU, Adrian POPA, Cornel Emilian RÂPĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Andrei PREPELIȚĂ si rezervele: George Marius ȚUCUDEAN, Valentin Alexandru COJOCARU, Lucian Ionuț FILIP, Ionuț NEAGU II, Raul Andrei RUSESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Robert Alexandru VÂLCEANU.

Viitorul Constanța: Bogdan Alexandru MITREA, Romario Sandu BENZAR, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Cristian Marian MANEA, Răzvan MARIN, Bănel NICOLIȚĂ, Ionuț Adrian PUȚANU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Călin Septimiu ALBUȚ si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Cristian GAVRA, Robert George HODOROGEA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Cătălin Constantin MUNTEANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Silviu Gabriel PANĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez (atacant). In minutul 07 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 29 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 41, schimbare, iese mijlocaș defensiv Romario Sandu BENZAR si intra Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cristian TĂNASE
In minutul 51, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Adrian PUȚANU. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 39 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 54, schimbare, iese atacant Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Răzvan MARIN si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 63, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alin Dorinel TOȘCA
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Cornel Emilian RÂPĂ si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 80 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 1.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Ionuț NEAGU II
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Giedrius ARLAUSKIS
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de George Marius ȚUCUDEAN (rezervă). In minutul 88 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Viitorul Constanța, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.