Arbitri asistenţi Imre Bucsi, Mihai Marica
Arbitru observator Ionuț Coza
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 4.000

Meciul din data 21.03.2015 dintre echipele Rapid București si Oțelul Galați se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Feșnic impreuna cu arbitrii asistenti Imre Bucsi, Mihai Marica.

Rapid București: Joan ORIOL i Gràcia, Pavel ČMOVŠ, Eduard ORIOL Gràcia, Daniel George NICULAE, Rihairo MEULENS, Marcel GECOV, Aritz López GARAI, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Miloš BUCHTA, Aritz BORDA Etxezarreta, Nicolae VASILE si rezervele: Mădălin Florin MARTIN, Tomáš JOSL, Virgil Andrei DRĂGHIA, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Daniel Gabriel PANCU, Jérémy SAPINA, Alexandru Angelo DAN.

Oțelul Galați: George Andrei MIRON, Stelian Nicolae CUCU, Emil Cosmin DICĂ, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Laurențiu Cătălin IORGA, Lucian MURGOCI, Iulian POPA, Athos SOLOMOU, Alexandru TUDORIE, Jeanvion YULU-MATONDO, Florin Lucian CERNAT si rezervele: Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Mihai Daniel LECA, Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Ciprian Ștefan MILEA, Daniel POPESCU, Cosmin Valentin STOIAN, Robert Adrian TĂTAR.

GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Rihairo MEULENS (atacant). In minutul 05 al partidei dintre Rapid București si Oțelul Galați, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru TUDORIE
In minutul 30, jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru TUDORIE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Oțelul Galați ramane din minutul 30 in 10 jucatori.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Iulian POPA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cătălin IORGA si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Nicolae VASILE
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Tomáš JOSL
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Iulian POPA si intra Daniel POPESCU
In minutul 69, schimbare, iese atacant Rihairo MEULENS si intra Fredua Buadee BENSON Erchiah
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Athos SOLOMOU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta João Carlos Amaral Marques COIMBRA si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 80, schimbare, iese atacant Jeanvion YULU-MATONDO si intra Cosmin Valentin STOIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 85 al partidei dintre Rapid București si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Mădălin Florin MARTIN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Rapid București.

1 - 0 Rihairo MEULENS 05’
09’ Alexandru TUDORIE
30’ Alexandru TUDORIE
35’ Iulian POPA
46’ Laurențiu IORGA
Răzvan GRĂDINARU
Nicolae VASILE 52’
Tomáš JOSL 55’
68’ Iulian POPA
Daniel POPESCU D.
Rihairo MEULENS
Fred BENSON
69’
72’ Athos SOLOMOU
João COIMBRA
Daniel PANCU
77’
80’ Jeanvion YULU-MATONDO