Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Daniel Hulubei
Arbitru observator Cosmin Vătămanu
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 1.500

Meciul din data 23.03.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Daniel Hulubei.

FC Politehnica Iași: Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru Teofil CIUCUR, Narcis Iulian BĂDIC, Branko GRAHOVAC, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Bojan GOLUBOVIĆ si rezervele: Gabriel BOSOI, Alexandru CREŢU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Lukács BŐLE, Fábio Farroco BRAGA, Alexandru BOICIUC.

Universitatea Cluj: Justin Junior MENGOLO, Vlad Călin MORAR, Ionuț NEAG, Leonidas PANAGOPOULOS, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Dino ŠKVORC, Andrei LUNGU, Valentin Ionuț LEMNARU, Petar JOVANOVIĆ, Raul Răzvan COSTIN, Raul Axente CIUPE si rezervele: Benjamin VAN DEN BROEK, Róbert VESELOVSKY, Lóránt KOVÁCS, Vasilică CRISTOCEA, Danzell GRAVENBERCH, Florin Vasile ACHIM, Andreas Cristian CALCAN.

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț NEAG
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Florin Constantin PLĂMADĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Marius Ovidiu MIHALACHE (fundaș central). In minutul 38 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Universitatea Cluj, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Gabriel BOSOI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Justin Junior MENGOLO si intra Danzell GRAVENBERCH
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Bojan GOLUBOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 56 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Vasilică CRISTOCEA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Lóránt KOVÁCS
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Gomo Richard ONDUKU si intra Alexandru CREŢU
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei Ștefan ENESCU si intra Fábio Farroco BRAGA
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Petar JOVANOVIĆ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.