Arbitri asistenţi Marius Marchidanu, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Iulian Radu
Observator Marcel Vasile
Spectatori 2.000

Meciul din data 20.03.2015 dintre echipele FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu impreuna cu arbitrii asistenti Marius Marchidanu, Sebastian Stoianov.

FC Botoșani: Petre Daniel IVANOVICI, Attila László HADNAGY, Jérémy FAUG-PORRET, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Florin Dorin ACSINTE, Michael NGADEU-NGADJUI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Quenten MARTINUS si rezervele: Claudiu CODOBAN, Sebastian Florin IANC, Sergiu Victor HOMEI, Cristian DANCI, Armand ŞVICHI, Călin Rafael TIUŢ, Neluț Stelian ROȘU.

ASA Târgu-Mureș: Bruno MARTINS de Jesus, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Ianis Alin ZICU, Gabriel Stelian MUREŞAN, Miroslav MANOLOV, Sergiu Cătălin HANCA, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Claudiu Vasile BUMBA si rezervele: János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU, Silviu ILIE, Iván GONZÁLEZ López, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Mircea Ionuț AXENTE.

In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ianis Alin ZICU (mijlocaș dreapta). In minutul 29 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 38, schimbare, iese fundaș stânga Jérémy FAUG-PORRET si intra Sergiu Victor HOMEI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Gabriel Cristian VAŞVARI si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Quenten MARTINUS
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Bruno MARTINS de Jesus
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Florin Dorin ACSINTE (fundaș dreapta). In minutul 71 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Marius Marcel CONSTANTIN (fundaș central). In minutul 76 al partidei dintre FC Botoșani si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, János József SZÉKELY
In minutul 85, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 87, schimbare, iese atacant Quenten MARTINUS si intra Armand ŞVICHI
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Silviu ILIE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

MANOLOV
21’ Marius CONSTANTIN
0 - 1 29’ Ianis ZICU
Jérémy FAUG-PORRET
Sergiu HOMEI
38’
46’ Gabriel MUREȘAN
Iván GONZÁLEZ
50’ Claudiu VOICULEŢ
Gabriel VAȘVARI
Neluț ROȘU
52’
57’ Ianis ZICU
Patrice FEUSSI
Quenten MARTINUS 58’
62’ Sergiu HANCA
70’ Bruno MARTINS
1 - 1 Florin ACSINTE 71’
1 - 2 76’ Marius CONSTANTIN
81’ János SZÉKELY
85’ Miroslav MANOLOV