Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Bogdan Velicu
Arbitru observator Daniel Mitruți
Observator Valer Șulea
Spectatori 2.000

Meciul din data 03.04.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Bogdan Velicu.

ASA Târgu-Mureș: Miroslav MANOLOV, Ianis Alin ZICU, László SEPSI, Sergiu Cătălin HANCA, Nicolás Martín GOROBSOV, Dorin Ioan GOGA, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Claudiu Vasile BUMBA si rezervele: Adrian Ioan HORA, Iván GONZÁLEZ López, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE, János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU.

FC Politehnica Iași: Andrei Ștefan ENESCU, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Mădălin Marius CIUCĂ, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Gomo Richard ONDUKU, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Gabriel BOSOI, Fábio Farroco BRAGA, Alessandro CAPARCO, Alexandru CREŢU, Bojan MARKOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II, Alexandru BOICIUC.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș stânga). In minutul 21 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si FC Politehnica Iași, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 61, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Dorin Ioan GOGA si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 81, schimbare, iese fundaș central Mădălin Marius CIUCĂ si intra Liviu Ionuţ MIHAI II
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 84, schimbare, iese atacant Gomo Richard ONDUKU si intra Gabriel BOSOI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

ONDUKU
13’ Ovidiu MIHALACHE
19’ Mădălin CIUCĂ
1 - 0 Claudiu BUMBA 21’
55’ Ionuţ VOICU
Miroslav MANOLOV
Adrian HORA
61’
67’ Alexandru CIUCUR