Arbitri asistenţi Daniel Mitruți, Adrian Ionescu
Arbitru observator Sorin Antonie
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 500

Meciul din data 08.04.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți, Adrian Ionescu.

Viitorul Constanța: Romario Sandu BENZAR, Călin Septimiu ALBUȚ, Robert George HODOROGEA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bănel NICOLIȚĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Iulian MAMELE, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Silviu Gabriel PANĂ si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Florin Lucian TĂNASE, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cătălin Constantin MUNTEANU, Răzvan MARIN, Cristian Marian MANEA, HENRIQUE De Jesus Bernardo.

Gaz metan Mediaș: Azdren LLULLAKU, Alexandru MUNTEANU, Sergiu Horațiu MUTH, Ionuț Arghir BUZEAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dan Mihai ROMAN, Cristian TODEA, Julián Alberto VELÁZQUEZ, ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos, Valentin Iulian CREȚU, Octavian ABRUDAN si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru Doru GREAB, Roberto ROMEO, Bogdan Valentin VIŞA, Radu Neculai ZAHARIA, Godfred BEKOÉ.

In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Julián Alberto VELÁZQUEZ
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Azdren LLULLAKU
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Silviu Gabriel PANĂ si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Răzvan MARIN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez (atacant). In minutul 71 al partidei dintre Viitorul Constanța si Gaz metan Mediaș, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos si intra Godfred BEKOÉ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Paul Ovidiu PÂRVULESCU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Călin Septimiu ALBUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

LLULLAKU
41’ Alexandru MUNTEANU
45’ Ionuț BUZEAN
57’ Julián VELÁZQUEZ
58’ Azdren LLULLAKU
60’ Azdren LLULLAKU
Ciprian PETRE
62’ Ciprian PETRE
Silviu PANĂ
Florin TĂNASE
67’
Alexandru MITRIȚĂ
Răzvan MARIN
67’
1 - 0 Nelson BONILLA 71’
76’ ÉLTON
Godfred BEKOÉ
Dragoş NEDELCU
Paul PÂRVULESCU
83’
83’ Alexandru MUNTEANU