Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Mircea Orbuleț
Arbitru observator Bogdan Velicu
Observator Ion Craiu
Spectatori 5.000

Meciul din data 09.04.2015 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Mircea Orbuleț.

Fotbal Club FCSB: Alin Dorinel TOȘCA, George Marius ȚUCUDEAN, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Nicolae Claudiu STANCIU, Adrian POPA, Paul PAPP, Gabriel Cristian IANCU, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Giedrius ARLAUSKIS, Alexandru BOURCEANU, Lucian Ionuț FILIP si rezervele: Cornel Emilian RÂPĂ, Srdjan LUCHIN, Ionuț NEAGU II, Iasmin LATOVLEVICI, Valentin Alexandru COJOCARU, Rareș ENCEANU, GUILHERME Haubert Sityá.

Petrolul Ploiești: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, Kristijan IPŠA, Rodrigo PASTORINI de León, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Mourad SATLI, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Ciprian VASILACHE, Jean-Sony ALCÉNAT si rezervele: Mirel Georgian BOLBOAŞĂ, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Rok KRONAVETER, George Alexandru MAREŞ, Gevaro NEPOMUCENO, Mohammed TCHITÉ.

In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Mourad SATLI
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ciprian VASILACHE si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru BOURCEANU si intra Ionuț NEAGU II
In minutul 73, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Mohammed TCHITÉ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Rok KRONAVETER
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian IANCU si intra GUILHERME Haubert Sityá
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Peterson dos Santos PEÇANHA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Gevaro NEPOMUCENO (rezervă). In minutul 90 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.

TAMUZ
50’ Mourad SATLI
61’ Ciprian VASILACHE
Gevaro NEPOMUCENO
Alexandru BOURCEANU
Ionuț NEAGU
64’
73’ Toto TAMUZ
Mohammed TCHITÉ
83’ Laurențiu MARINESCU
Rok KRONAVETER
Gabriel Cristian IANCU
GUILHERME
86’
87’ Peterson PEÇANHA
0 - 1 90’ Gevaro NEPOMUCENO