Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Florin Păunescu
Arbitru observator Gero Szabo
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 2.000

Meciul din data 09.04.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescsu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Florin Păunescu.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihai Cosmin RĂDUȚ, Dan Nicolae NISTOR, Marko MOMČILOVIĆ, Deivydas MATULEVIČIUS, ELTON Constantino Da Silva, Andrei CORDOȘ, Alin Florian BULEICĂ, Paul Viorel ANTON, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Michał GLIWA si rezervele: Mihaiță Alexandru ROMAN, Bogdan Daniel ȘANDRU, Viorel NICOARĂ, Filip MRZLJAK, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Constantin GRECU, ERIC de Oliveira Pereira.

Astra Giurgiu: Aurelian Ionuț CHIȚU, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gheorghe Mihai FLORESCU, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Laurențiu Daniel RUS, Takayuki SETO, Danu SPĂTARU, Seidu YAHAYA, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Kouassi Pacôme KOUADJA, Gabriel Nicolae ENACHE, George Petruț GAVRILAŞ, Toni GORUPEC, Alexandru IONIŢĂ II, Iulian ROȘU, Senin Hyacinthe SEBAI.

In minutul 22, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Danu SPĂTARU. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 68 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Aurelian Ionuț CHIȚU si intra Kouassi Pacôme KOUADJA
In minutul 66, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Senin Hyacinthe SEBAI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Andrei CORDOȘ (fundaș central). In minutul 69 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Kouassi Pacôme KOUADJA
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș defensiv). In minutul 87 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

FATAI
22’ Danu SPĂTARU
42’ Constantin BUDESCU
Gabriel ENACHE
Paul ANTON
ERIC
46’
Alin BULEICĂ
Viorel NICOARĂ
46’
46’ Aurelian CHIŢU
Kouassi KOUADJA
66’ Kehinde FATAI
Senin SEBAI
1 - 0 Andrei CORDOȘ 69’
Deivydas MATULEVIČIUS
Mihăiță ROMAN II
72’
75’ Kouassi KOUADJA
1 - 1 87’ Takayuki SETO
90+3’ Silviu LUNG Jr.