Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Denis Haidiner
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 2.000

Meciul din data 07.04.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Sebastian Stoianov.

CS Universitatea Craiova: Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Pablo Daniel BRANDÁN, Tha'er Fayed BAWAB, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Cătălin George STRATON, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Silviu IZVORANU, Andrei Virgil IVAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Marius Ionuț BRICEAG, Andrei Ioan DUMITRAȘ.

Universitatea Cluj: Narcisse Kiswensia BAMBARA, Geoffrey CASTILLION, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Danzell GRAVENBERCH, Andrei LUNGU, Ionuț NEAG, Róbert VESELOVSKY, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Dino ŠKVORC si rezervele: Valentin Ionuț LEMNARU, Emilian Ioan DOLHA, Petar JOVANOVIĆ, Cristian Lucian MUNTEANU, Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO", Benjamin VAN DEN BROEK, Florin Vasile ACHIM.

In minutul 10, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto. Universitatea Cluj va trebui sa trebui sa joace restul de 80 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 23 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Universitatea Cluj, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (mijlocaș central). In minutul 42 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Universitatea Cluj, scorul devine 2 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei LUNGU si intra Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dino ŠKVORC
In minutul 62, schimbare, iese atacant Geoffrey CASTILLION si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Sebastian Zoltán ACHIM si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Danzell GRAVENBERCH si intra Benjamin VAN DEN BROEK
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 84, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț NEAG

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

CASTILLION
10’ Pablo CEPPELINI
1 - 0 Tha'er BAWAB 23’
2 - 0 NUNO ROCHA 42’
57’ Andrei LUNGU
Cristian MUNTEANU
60’ Dino ŠKVORC
62’ Geoffrey CASTILLION
Valentin LEMNARU
62’ Dino ŠKVORC
67’ Nuno VIVEIROS
Bogdan VĂTĂJELU 69’
3 - 0 NUNO ROCHA 71’
Sebastian ACHIM
Andrei DUMITRAȘ
76’
77’ Danzell GRAVENBERCH