Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Daniel Hulubei
Arbitru observator Viorel Flueran
Observator Mircea Călin
Spectatori 500

Meciul din data 09.04.2015 dintre echipele FC Brașov si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Daniel Hulubei.

FC Brașov: Florin IACOB, Saša NOVAKOVIĆ, Damir ZLOMISLIĆ, Gabriel Eugen MATEI, Mislav LEKO, Tomislav JURIĆ, Lucian GOIAN, Cristian George GANEA, Liviu Adrian GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Leopold NOVAK, Daniel MUTU, Șerban MORARU, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Marko BENCUN, Artjom ARTJUNIN, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vlad Alexandru ACHIM, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Miloš MARKOVIĆ, Doru POPADIUC, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Alexandru ICHIM, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, George CÂRJAN, Christian CHIRIELETTI, Nicolae CALANCEA si rezervele: Bojan JOVIĆ, Rafael Reis KNIEF, Alexandru MARGINĂ, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Adrian Ion GHEORGHIU, Valentin Daniel BALINT, Răzvan Ionuț GOREA.

In minutul 09, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Brașov, Gabriel Eugen MATEI. FC Brașov va trebui sa trebui sa joace restul de 81 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 10, FC Brașov - Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cristian George GANEA
In minutul 38, schimbare, iese portar Florin IACOB si intra Daniel MUTU
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Lucian GOIAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Liviu Adrian GANEA si intra Marko BENCUN
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Doru POPADIUC
In minutul 66, schimbare, iese atacant George CÂRJAN si intra Valentin Daniel BALINT
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Doru POPADIUC (mijlocaș central). In minutul 71 al partidei dintre FC Brașov si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 0 - 2.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Mislav LEKO
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Damir ZLOMISLIĆ si intra Leopold NOVAK
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Răzvan Ionuț GOREA
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Doru POPADIUC si intra Adrian Ion GHEORGHIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.

Daniel MUTU
38’
Lucian GOIAN 40’
Liviu Adrian GANEA
Marko BENCUN
46’
48’ Sorin TĂBĂCARIU
58’ Doru POPADIUC
66’ George CÂRJAN
Valentin BALINT
0 - 2 71’ Doru POPADIUC
Mislav LEKO 72’
Damir ZLOMISLIĆ
Leopold NOVAK
74’
80’ Cătălin ȘTEFĂNESCU