Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Ciprian Danșa
Arbitru observator Marius Marchidanu
Observator Mihai Stancu
Spectatori 8.500

Meciul din data 07.04.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si Dinamo București se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 8.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Ciprian Danșa.

FC Politehnica Iași: Florin Constantin PLĂMADĂ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Gomo Richard ONDUKU, Milan MITIĆ, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR si rezervele: Liviu Ionuţ MIHAI II, Bojan MARKOVIĆ, Valentin COȘEREANU, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Alexandru BOICIUC, Gabriel BOSOI.

Dinamo București: Kamil BILIŃSKI, Gordan BUNOZA, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Collins Ngoran Suiru FAI, Nicolae Adrian GRIGORE, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Dorin ROTARIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Marius Silviu ALEXE si rezervele: Gheorghe Teodor GROZAV, BOUBACAR Mansaly, Marian CRISTESCU, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Valentin Marius LAZĂR, Andrei Ovidiu MARC, Kristijan NAUMOVSKI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș stânga). In minutul 20 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Dinamo București, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Collins Ngoran Suiru FAI si intra Marian CRISTESCU
In minutul 51, schimbare, iese atacant Gomo Richard ONDUKU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Silviu ALEXE si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 78, schimbare, iese fundaș central Ricardo Jorge Tavares MACHADO si intra Andrei Ovidiu MARC
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Fábio Farroco BRAGA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.