Arbitri asistenţi Valentin Avram, Ionuț Bobe
Arbitru observator Mihai Marica
Observator Cătălin Popa
Spectatori 3.000

Meciul din data 08.04.2015 dintre echipele FC Botoșani si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Ionuț Bobe.

FC Botoșani: Mihai Cătălin BORDEIANU, Attila László HADNAGY, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Florin Dorin ACSINTE, Michael NGADEU-NGADJUI, Răzvan TINCU, Neluț Stelian ROȘU, Andrei Alexandru PATACHE, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Quenten MARTINUS si rezervele: David Beniamin LAZAR, Petre Daniel IVANOVICI, Jérémy FAUG-PORRET, Cristian DANCI, Claudiu CODOBAN, Paul Ștefan BATIN, Gabriel Cristian VAŞVARI.

Concordia Chiajna: Vasile MAFTEI, Nicolae Constantin MUȘAT, Florin Flavius PURECE, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Florin MATACHE, Florin LOVIN, Daniel Constantin FLOREA, Mihai DINA, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Ricardo Miguel Martins ALVES, Fernando Henrique BOLDRIN si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Alexandru Constantin STAN, Alexandru Ion VAGNER, Daniel Cristian LUNG, Ștefan Costel GRIGORIE, Hristijan DRAGARSKI, Matej BAGARIĆ.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolae Constantin MUȘAT
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin LOVIN
In minutul 25, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Nicolae Constantin MUȘAT. Concordia Chiajna va trebui sa trebui sa joace restul de 65 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU
In minutul 31, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Alexandru Ion VAGNER
In minutul 40, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Gabriel Cristian VAŞVARI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI (rezervă). In minutul 48 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Neluț Stelian ROȘU (mijlocaș defensiv). In minutul 56 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese atacant Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Ștefan Costel GRIGORIE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 75 al partidei dintre FC Botoșani si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 0.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Cristian DANCI
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Florin Flavius PURECE si intra Alexandru Constantin STAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

DINA
12’ Nicolae MUȘAT
15’ Florin LOVIN
25’ Nicolae MUȘAT
Mihai BORDEIANU 31’
31’ Daniel FLOREA
Alexandru VAGNER
Mihai BORDEIANU
Gabriel VAȘVARI
40’
1 - 0 Gabriel VAȘVARI 48’
2 - 0 Neluț ROȘU 56’
Roussel NGANKAM
Paul BATIN
60’
Neluț ROȘU 65’
67’ Fernando BOLDRIN