Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Alexandru Cerei
Arbitru observator Adrian Popescu
Observator Romulus Chihaia
Spectatori 4.000

Meciul din data 08.04.2015 dintre echipele Rapid București si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Alexandru Cerei.

Rapid București: Daniel George NICULAE, Pavel ČMOVŠ, Joan ORIOL i Gràcia, Rihairo MEULENS, Marcel GECOV, Aritz López GARAI, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Miloš BUCHTA, Eduard ORIOL Gràcia, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Tomáš JOSL, Alexandru Angelo DAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Ricardo ALVES Coelho Silva, Andrei Ionuţ CERLINCĂ.

ASA Târgu-Mureș: Florin BEJAN, Claudiu Vasile BUMBA, Marius Marcel CONSTANTIN, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Dorin Ioan GOGA, Nicolás Martín GOROBSOV, Miroslav MANOLOV, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Ianis Alin ZICU si rezervele: Sergiu Cătălin HANCA, Ionuț BALAUR, Iván GONZÁLEZ López, Adrian Ioan HORA, János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU, Mircea Ionuț AXENTE.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Miloš BUCHTA
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Claudiu Vasile BUMBA si intra Adrian Ioan HORA
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Eduard ORIOL Gràcia
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Eduard ORIOL Gràcia si intra Fredua Buadee BENSON Erchiah
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Rapid București si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rihairo MEULENS si intra Alexandru Angelo DAN
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Miroslav MANOLOV (atacant). In minutul 77 al partidei dintre Rapid București si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 87, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN. ASA Târgu-Mureș va trebui sa trebui sa joace restul de 3 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 88, schimbare, iese fundaș stânga Joan ORIOL i Gràcia si intra Ricardo ALVES Coelho Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Cristian Ionuţ SĂPUNARU (fundaș dreapta). In minutul 89 al partidei dintre Rapid București si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Ionuț BALAUR

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Miloš BUCHTA 35’
55’ Claudiu BUMBA
Adrian HORA
66’ Marius CONSTANTIN
Eduard ORIOL 66’
Eduard ORIOL
Fred BENSON
69’
0 - 1 70’ Adrian HORA
Rihairo MEULENS
Alexandru DAN
74’
0 - 2 77’ Miroslav MANOLOV
81’ Ianis ZICU
Iván GONZÁLEZ
87’ Marius CONSTANTIN
Joan ORIOL
Ricardo ALVES
88’
1 - 2 Cristian SĂPUNARU 89’
90’ Miroslav MANOLOV