Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu
Arbitru observator Bogdan Anghelinei
Observator Marian Bucurescu
Spectatori 3.000

Meciul din data 13.04.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Vlad Bârleanu.

Petrolul Ploiești: Rok KRONAVETER, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Peterson dos Santos PEÇANHA, Ionuț Andrei PETELEU, Rodrigo PASTORINI de León, Gevaro NEPOMUCENO, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Kristijan IPŠA, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Jean-Sony ALCÉNAT si rezervele: Mohammed TCHITÉ, Ciprian VASILACHE, Marian Ionuț MARIN, Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Victoraș ASTAFEI.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Romario Sandu BENZAR, Florin Lucian TĂNASE, Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Răzvan MARIN, Cristian Marian MANEA, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Călin Septimiu ALBUȚ, Iulian MAMELE si rezervele: Silviu Gabriel PANĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Robert George HODOROGEA, Alexandru BUZBUCHI, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Alexandru MITREA (fundaș stânga). In minutul 11 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, schimbare, iese atacant HENRIQUE De Jesus Bernardo si intra Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Kristijan IPŠA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gevaro NEPOMUCENO si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Rok KRONAVETER si intra Mohammed TCHITÉ
In minutul 59, schimbare, iese rezervă Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Laurențiu Nicolae MARINESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian Marian MANEA (fundaș dreapta). In minutul 68 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Viitorul Constanța, scorul devine 0 - 2.
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo DE LUCAS Torres si intra Ciprian VASILACHE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Toto Adaruns TAMUZ Temile
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Ciprian VASILACHE (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Silviu Gabriel PANĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

0 - 1 11’ Bogdan MITREA
21’ Bernardo HENRIQUE
Nelson BONILLA
31’ Cristian DAMINUȚĂ
37’ Bănel NICOLIȚĂ
37’ Cristian DAMINUȚĂ
Dragoş NEDELCU
39’ Nelson BONILLA
Kristijan IPŠA 39’
Gevaro NEPOMUCENO
Victoraș ASTAFEI
46’
Rok KRONAVETER
Mohammed TCHITÉ
57’
59’ Dragoş NEDELCU
Silviu PANĂ
Laurențiu MARINESCU 63’
0 - 2 68’ Cristian MANEA
Pablo DE LUCAS
Ciprian VASILACHE
77’
Toto TAMUZ 81’
1 - 2 Ciprian VASILACHE 89’
90+1’ BENZAR Romario