Arbitri asistenţi Marius Marchidanu, Sabin Stroe
Arbitru observator Cătălin Pană
Observator Eduard Alexandru
Spectatori 800

Meciul din data 13.04.2015 dintre echipele Oțelul Galați si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Marius Marchidanu, Sabin Stroe.

Oțelul Galați: Gabriel ABRAHAM, Ciprian Ștefan MILEA, Jugurtha HAMROUN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Stelian Nicolae CUCU, Florin Lucian CERNAT, Alexandru TUDORIE, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Athos SOLOMOU, Darius Dumitru OLARU, George Andrei MIRON si rezervele: Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Mihai Daniel LECA, Laurențiu Cătălin IORGA, Constantin MIŞELĂRICU, Robert Adrian TĂTAR, Jeanvion YULU-MATONDO, Iulian POPA.

Pandurii Târgu-Jiu: Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Doru Mihai PINTILII, Mihaiță Alexandru ROMAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Marko MOMČILOVIĆ, Michał GLIWA, Andrei CORDOȘ, Paul Viorel ANTON si rezervele: João Pedro MINGOTE Ribeiro, Bogdan Daniel ȘANDRU, Deivydas MATULEVIČIUS, Constantin GRECU, ELTON Constantino Da Silva, ERIC de Oliveira Pereira, Alin Florian BULEICĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 28 al partidei dintre Oțelul Galați si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 41, Oțelul Galați - Pandurii Târgu-Jiu, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Stelian Nicolae CUCU si intra Robert Adrian TĂTAR
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Jeanvion YULU-MATONDO
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 72, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Jugurtha HAMROUN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Robert TĂTAR
46’
Alexandru TUDORIE
Jeanvion YULU-MATONDO
46’
58’ Mihai PINTILII
da Silva ELTON
Răzvan GRĂDINARU
Laurențiu IORGA
68’
72’ Mihăiță ROMAN II