Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Dragoș Iliescu
Arbitru observator Ionuț Bobe
Observator Marcel Vasile
Spectatori 10.000

Meciul din data 11.04.2015 dintre echipele Dinamo București si Rapid București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 10.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Dragoș Iliescu.

Dinamo București: Alexandru Traian MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Andrei Ovidiu MARC, Gheorghe Teodor GROZAV, Nicolae Adrian GRIGORE, Steliano FILIP, Marian CRISTESCU, Gordan BUNOZA, Kamil BILIŃSKI, Marius Constantin NICULAE, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU si rezervele: Dorin ROTARIU, Valentin Marius LAZĂR, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, BOUBACAR Mansaly, Marius Silviu ALEXE, Kristijan NAUMOVSKI, Ionuț NEDELCEARU.

Rapid București: Fredua Buadee BENSON Erchiah, Mircea Alexandru BORNESCU, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Daniel George NICULAE, Joan ORIOL i Gràcia, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Ricardo ALVES Coelho Silva si rezervele: Tomáš JOSL, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, Alexandru Angelo DAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Rihairo MEULENS, Eduard ORIOL Gràcia.

In minutul 02, Dinamo București - Rapid București, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Pavel ČMOVŠ
In minutul 09, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Jérémy SAPINA
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș central João Carlos Amaral Marques COIMBRA si intra Eduard ORIOL Gràcia
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Fredua Buadee BENSON Erchiah si intra Rihairo MEULENS
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Gheorghe Teodor GROZAV si intra Marius Silviu ALEXE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Bogdan Cătălin GAVRILĂ (rezervă). In minutul 61 al partidei dintre Dinamo București si Rapid București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Ricardo ALVES Coelho Silva si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marian CRISTESCU
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Marius Constantin NICULAE si intra Dorin ROTARIU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Gordan BUNOZA
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Cristian Ionuţ SĂPUNARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Bogdan GAVRILĂ
09’
38’ Jérémy SAPINA
52’ João COIMBRA
Eduard ORIOL
54’ Fred BENSON
Rihairo MEULENS
Gheorghe GROZAV
Marius ALEXE
60’
2 - 0 Bogdan GAVRILĂ 61’
64’ Ricardo ALVES
Andrei CERLINCĂ
Bogdan GAVRILĂ 67’
Marian CRISTESCU 71’
Marius NICULAE
Dorin ROTARIU
83’
Steliano FILIP 83’
Gordan BUNOZA 90+5’
90+5’ Cristian SĂPUNARU