Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Mircea Orbuleț
Arbitru observator Adrian Popescu
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 500

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Mircea Orbuleț.

Viitorul Constanța: Călin Septimiu ALBUȚ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Silviu Gabriel PANĂ, Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Iulian MAMELE, Cristian GAVRA, Robert George HODOROGEA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Florin Lucian TĂNASE, Boban NIKOLOV, Răzvan MARIN, Alexandru BUZBUCHI, Florinel Teodor COMAN, Cristian Marian MANEA.

Astra Giurgiu: Gabriel Nicolae ENACHE, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gheorghe Mihai FLORESCU, Toni GORUPEC, Valerică Marius GĂMAN, Silviu LUNG JR., Cristian Daniel OROŞ, Nuno Miguel Sousa PINTO, Takayuki SETO, Seidu YAHAYA, William Douglas DE AMORIM si rezervele: Vincent Fabien LABAN Bounayre, George Petruț GAVRILAŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Kouassi Pacôme KOUADJA, Iulian ROȘU, Laurențiu Daniel RUS, Senin Hyacinthe SEBAI.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru Ionuț MITRIŢĂ (mijlocaș stânga). In minutul 02 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 06, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bănel NICOLIȚĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 15 al partidei dintre Viitorul Constanța si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Robert George HODOROGEA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Denis ALIBEC
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 64, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Răzvan MARIN
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Gheorghe Mihai FLORESCU si intra Iulian ROȘU
In minutul 74, schimbare, iese fundaș dreapta Toni GORUPEC si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Silviu Gabriel PANĂ si intra Florinel Teodor COMAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Gabriel Nicolae ENACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

2 - 0 Bănel NICOLIȚĂ 15’
24’ Kehinde FATAI
Robert HODOROGEA 56’
63’ Kehinde FATAI
Denis ALIBEC
Alexandru MITRIȚĂ
Florin TĂNASE
64’
Cristian GAVRA
Răzvan MARIN
64’
Bănel NICOLIȚĂ 68’
69’ George FLORESCU
Iulian ROȘU
74’ Toni GORUPEC
Alexandru IONIȚĂ II
Silviu PANĂ
Florinel COMAN
78’
Florin TĂNASE 85’
90+3’ Gabriel ENACHE