Arbitri asistenţi Iulian Radu, Daniel Mitruți
Arbitru observator Ionuț Coza
Observator Ion Craiu
Spectatori 2.000

Meciul din data 18.04.2015 dintre echipele FC Botoșani si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu, Daniel Mitruți.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Michael NGADEU-NGADJUI, Attila László HADNAGY, Vasile Marius CURILEAC, Marius Marian CROITORU, Mihai Cătălin BORDEIANU, Paul Ștefan BATIN, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan TINCU si rezervele: Neluț Stelian ROȘU, David Beniamin LAZAR, Petre Daniel IVANOVICI, Sebastian Florin IANC, Jérémy FAUG-PORRET, Claudiu CODOBAN, Cristian DANCI.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Rafael Reis KNIEF, Valentin Daniel BALINT, Nicolae CALANCEA, Adrian Ion GHEORGHIU, Alexandru ICHIM, Doru POPADIUC, Daniel Ionel STANA, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Alexandru Cătălin ALDEA, Vinko BUDEN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, George CÂRJAN, Alexandru MARGINĂ, Miloš MARKOVIĆ, Alessandro VONO.

In minutul 03, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Dorin ACSINTE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 08 al partidei dintre FC Botoșani si Ceahlăul Piatra-Neamț, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Daniel Ionel STANA
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 56, schimbare, iese fundaș stânga Rafael Reis KNIEF si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 69, schimbare, iese atacant Paul Ștefan BATIN si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 69, schimbare, iese atacant Valentin Daniel BALINT si intra George CÂRJAN
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Alexandru MARGINĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre FC Botoșani si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 0.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Cristian DANCI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 Attila HADNAGY 08’
31’ Adrian GHEORGHIU
38’ Daniel STANA
39’ Sorin TĂBĂCARIU
Mihai BORDEIANU
Neluț ROȘU
46’
46’ Cătălin ȘTEFĂNESCU
Sebastian CHITOȘCĂ
Marius CROITORU 51’
56’ Rafael KNIEF
Alexandru MARGINĂ
Paul BATIN
Petre IVANOVICI
69’
69’ Valentin BALINT
George CÂRJAN
79’ Alexandru MARGINĂ
2 - 0 Petre IVANOVICI 83’