Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Bogdan Gheorghe
Arbitru observator Ciprian Danșa
Observator Cătălin Popa
Spectatori 2.000

Meciul din data 17.04.2015 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Brașov se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Bogdan Gheorghe.

FC Politehnica Iași: Bojan GOLUBOVIĆ, Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru CREŢU, Alexandru Teofil CIUCUR, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Ionuț Cosmin VOICU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Milan MITIĆ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC si rezervele: Fábio Farroco BRAGA, Mădălin Marius CIUCĂ, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI, Alexandru BOICIUC, Bojan MARKOVIĆ, Liviu Ionuţ MIHAI II.

FC Brașov: Șerban MORARU, Leopold NOVAK, Saša NOVAKOVIĆ, Gabriel Eugen MATEI, Tomislav JURIĆ, Florin IACOB, Lucian GOIAN, Cristian George GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Marko BENCUN, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Diogo de Almeida SANTOS, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Damir ZLOMISLIĆ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Daniel MUTU, Liviu Adrian GANEA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Marius Ovidiu MIHALACHE (fundaș central). In minutul 48 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Brașov, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Tomislav JURIĆ si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 72, schimbare, iese atacant Marko BENCUN si intra Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Andrei Ștefan ENESCU si intra Gabriel BOSOI
In minutul 90+1, schimbare, iese fundaș stânga Narcis Iulian BĂDIC si intra Fábio Farroco BRAGA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.