Arbitri asistenţi Andrei Constantinescu, Daniel Hulubei
Arbitru observator Alexandru Tudor
Observator Romulus Chihaia
Spectatori 5.000

Meciul din data 26.04.2015 dintre echipele Oțelul Galați si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Ilyeș impreuna cu arbitrii asistenti Andrei Constantinescu, Daniel Hulubei.

Oțelul Galați: Athos SOLOMOU, Darius Dumitru OLARU, Daniel POPESCU, Iulian POPA, George Andrei MIRON, Laurențiu Cătălin IORGA, Stelian Nicolae CUCU, Florin Lucian CERNAT, Gabriel ABRAHAM, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si rezervele: Robert Adrian TĂTAR, Cosmin Valentin STOIAN, Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Mihai Daniel LECA, Rúben Luís Maurício BRÍGIDO, Sanaa ALTAMA, Alexandru TUDORIE.

Viitorul Constanța: Cristian Marian MANEA, Romario Sandu BENZAR, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Iulian MAMELE, Răzvan MARIN, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bănel NICOLIȚĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Călin Septimiu ALBUȚ si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Cristian GAVRA, Ianis HAGI, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Boban NIKOLOV, Silviu Gabriel PANĂ, Andrei SAVA.

GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de George Andrei MIRON (fundaș central). In minutul 05 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, Oțelul Galați deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Florin Lucian CERNAT (mijlocaș central). In minutul 42 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Marian MANEA si intra Silviu Gabriel PANĂ
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Iulian MAMELE si intra Ianis HAGI
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Iulian POPA si intra Mihai Daniel LECA
In minutul 90+1, schimbare, iese atacant Laurențiu Cătălin IORGA si intra Rúben Luís Maurício BRÍGIDO
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș central Florin Lucian CERNAT si intra Sanaa ALTAMA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Oțelul Galați.

1 - 0 George MIRON 05’
11’ Bănel NICOLIȚĂ
20’ BENZAR Romario
Daniel POPESCU D. 38’
2 - 0 Florin CERNAT 42’
46’ Cristian MANEA
Silviu PANĂ
3 - 0 Florin CERNAT 57’
59’ Cristian DAMINUȚĂ
Bernardo HENRIQUE
67’ Iulian MAMELE
Ianis HAGI
74’ Bogdan ŢÂRU
77’ Alexandru MITRIȚĂ