Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe, Gabriel Bârjac
Arbitru observator Marius Chioran
Observator Marcel Vasile
Spectatori 1.000

Meciul din data 26.04.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe, Gabriel Bârjac.

Astra Giurgiu: Seidu YAHAYA, Takayuki SETO, Laurențiu Daniel RUS, Iulian ROȘU, Nuno Miguel Sousa PINTO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Valerică Marius GĂMAN, Syam Habib BEN YOUSSEF, Denis ALIBEC, Danu SPĂTARU si rezervele: Senin Hyacinthe SEBAI, Cristian Daniel OROŞ, George Petruț GAVRILAŞ, Gheorghe Mihai FLORESCU, Aurelian Ionuț CHIȚU, Fwayo TEMBO, Toni GORUPEC.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Arghir BUZEAN, Valentin Iulian CREȚU, Alexandru Paul CURTEAN, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Alexandru MUNTEANU, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Dan Mihai ROMAN, Aymen TAHAR, Julián Alberto VELÁZQUEZ, Bogdan Valentin VIŞA, Radu Neculai ZAHARIA si rezervele: Sergiu Horațiu MUTH, Costin GHEORGHE, Alexandru Doru GREAB, Azdren LLULLAKU, Loránd Jószef SZILÁGYI, ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos, Godfred BEKOÉ.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 35 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Dan Mihai ROMAN (atacant). In minutul 45 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș stânga Nuno Miguel Sousa PINTO si intra Aurelian Ionuț CHIȚU
In minutul 52, Astra Giurgiu - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru Paul CURTEAN
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Senin Hyacinthe SEBAI
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Bogdan Valentin VIŞA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Danu SPĂTARU si intra Fwayo TEMBO
In minutul 62, schimbare, iese fundaș central Bogdan Valentin VIŞA si intra Sergiu Horațiu MUTH
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos
In minutul 77, schimbare, iese atacant Dan Mihai ROMAN si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Aurelian CHIŢU
51’
1 - 2 52’ penalty Alexandru CURTEAN
Iulian ROȘU
Senin SEBAI
56’
60’ Bogdan VIŞA
Danu SPĂTARU
Fwayo TEMBO
62’
62’ Bogdan VIŞA
Sergiu MUTH
70’ Cosimo FIGLIOMENI