Arbitri asistenţi Alexandru Cerei, Ciprian Danșa
Arbitru observator Gabriel Stroe
Observator Dan Potocianu
Spectatori 4.000

Meciul din data 25.04.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei, Ciprian Danșa.

ASA Târgu-Mureș: Marius Marcel CONSTANTIN, Claudiu Vasile BUMBA, Florin BEJAN, Sergiu Cătălin HANCA, Ianis Alin ZICU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, László SEPSI, Miroslav MANOLOV, Adrian Ioan HORA, Nicolás Martín GOROBSOV, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: Iván GONZÁLEZ López, Dorin Ioan GOGA, Ionuț BALAUR, Mircea Ionuț AXENTE, Adrian Ioan VICIU, AMAURI Morais Pereira, Gabriel Stelian MUREŞAN.

Pandurii Târgu-Jiu: Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Mihaiță Alexandru ROMAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Michał GLIWA, ELTON Constantino Da Silva, Andrei CORDOȘ, Paul Viorel ANTON si rezervele: Filip MRZLJAK, Constantin GRECU, Gezim SHALAJ, Bogdan Daniel ȘANDRU, João Pedro MINGOTE Ribeiro, ERIC de Oliveira Pereira, Alin Florian BULEICĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Vasile BUMBA (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Michał GLIWA
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan HORA
In minutul 44, ASA Târgu-Mureș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolás Martín GOROBSOV si intra Gabriel Stelian MUREŞAN
In minutul 56, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Mircea Ionuț AXENTE
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Mircea Ionuț AXENTE (rezervă). In minutul 58 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihaiță Alexandru ROMAN
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Gezim SHALAJ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv ELTON Constantino Da Silva si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 70, schimbare, iese rezervă Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nikola VASILJEVIĆ II
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Filip MRZLJAK

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Marius CONSTANTIN 21’
32’ Michał GLIWA
Adrian HORA 32’
1 - 1 44’ penalty Mihăiță ROMAN II
Nicolás GOROBSOV
Gabriel MUREȘAN
51’
Miroslav MANOLOV
Mircea AXENTE
56’
2 - 1 Mircea AXENTE 58’
60’ Mihăiță ROMAN II
61’ Mihai RĂDUȚ
62’ Viorel NICOARĂ
Gezim SHALAJ
66’ Bogdan UNGURUȘAN
70’ da Silva ELTON
ERIC
Iván GONZÁLEZ
70’
78’ Nikola VASILJEVIĆ