Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică
Arbitru observator Daniel Mitruți
Observator Cristian Vasc
Spectatori 20.000

Meciul din data 25.04.2015 dintre echipele Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. in fata a 20.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică.

Universitatea Cluj: Raul Axente CIUPE, Cristian Lucian MUNTEANU, Vlad Călin MORAR, Justin Junior MENGOLO, Andrei LUNGU, Raul Răzvan COSTIN, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Dino ŠKVORC, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, Róbert VESELOVSKY, Ionuț NEAG si rezervele: Petar JOVANOVIĆ, Emilian Ioan DOLHA, Vasilică CRISTOCEA, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Geoffrey CASTILLION, Andreas Cristian CALCAN, Benjamin VAN DEN BROEK.

Fotbal Club FCSB: Cornel Emilian RÂPĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, George Marius ȚUCUDEAN, Nicolae Claudiu STANCIU, Andrei PREPELIȚĂ, Adrian POPA, GUILHERME Haubert Sityá, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Nicandro BREEVELD, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Cristian TĂNASE, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Srdjan LUCHIN, Ionuț NEAGU II, Lucian Ionuț FILIP, Alexandru BOURCEANU, Valentin Alexandru COJOCARU.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 14 al partidei dintre Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Raul Axente CIUPE
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andrei LUNGU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Raul Răzvan COSTIN si intra Geoffrey CASTILLION
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian POPA si intra Cristian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (mijlocaș central). In minutul 72 al partidei dintre Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEAG si intra Pablo Daniel CEPPELINI Gatto
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Claudiu STANCIU si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Ionuț NEAGU II
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Andrei PREPELIȚĂ (mijlocaș defensiv). In minutul 84 al partidei dintre Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Raul CIUPE 27’
29’ George ȚUCUDEAN
Cristian MUNTEANU 35’
55’ Nicușor STANCIU
Andrei LUNGU 60’
Raul COSTIN
Geoffrey CASTILLION
63’
66’ Adrian POPA
TĂNASE Cristian
0 - 2 72’ Nicușor STANCIU
Ionuț NEAG
Pablo CEPPELINI
73’
77’ Nicușor STANCIU
Alexandru BOURCEANU
Nuno VIVEIROS
Andreas CALCAN
79’
84’ Alexandru CHIPCIU