Arbitri asistenţi Valentin Avram, Mircea Orbuleț
Arbitru observator Florin Păunescu
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 2.500

Meciul din data 24.04.2015 dintre echipele FC Brașov si Rapid București se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Mircea Orbuleț.

FC Brașov: Leopold NOVAK, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Saša NOVAKOVIĆ, Gabriel Eugen MATEI, Tomislav JURIĆ, Florin IACOB, Lucian GOIAN, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Marko BENCUN, Damir ZLOMISLIĆ, Marian Constantin CONSTANTINESCU si rezervele: Daniel MUTU, Șerban MORARU, Mislav LEKO, Mugurel Mihai BUGA, Adnan AGANOVIĆ, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Bogdan Adrian STRĂUȚ.

Rapid București: Tomáš JOSL, Miloš BUCHTA, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Rihairo MEULENS, Daniel George NICULAE, Eduard ORIOL Gràcia, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ, Ricardo ALVES Coelho Silva si rezervele: Fredua Buadee BENSON Erchiah, Mircea Alexandru BORNESCU, Andrei Ionuţ CERLINCĂ, João Carlos Amaral Marques COIMBRA, Alexandru Angelo DAN, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Joan ORIOL i Gràcia.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Pavel ČMOVŠ
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Rihairo MEULENS (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre FC Brașov si Rapid București, Rapid București deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Saša NOVAKOVIĆ (fundaș central). In minutul 45+2 al partidei dintre FC Brașov si Rapid București, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Damir ZLOMISLIĆ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Eduard ORIOL Gràcia si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 69, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Ricardo ALVES Coelho Silva si intra Fredua Buadee BENSON Erchiah
In minutul 81, FC Brașov - Rapid București, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Rapid București de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Cristian CIOCÂLTEU si intra Mislav LEKO
In minutul 90+1, schimbare, iese rezervă Andrei Ionuţ CERLINCĂ si intra João Carlos Amaral Marques COIMBRA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Rapid București.

NICULAE
07’ Pavel ČMOVŠ
0 - 1 20’ Rihairo MEULENS
1 - 1 Saša NOVAKOVIĆ 45+2’
Damir ZLOMISLIĆ 49’
68’ Eduard ORIOL
Andrei CERLINCĂ
Cătălin ŢÂRĂ
Mugurel BUGA
69’
77’ Ricardo ALVES
Fred BENSON
1 - 2 81’ penalty Cristian SĂPUNARU
Alexandru CIOCÂLTEU
Mislav LEKO
82’
90+1’ Andrei CERLINCĂ