Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Sebastian Stoianov
Arbitru observator Alexandru Cerei
Observator Paul Cazan
Spectatori 4.000

Meciul din data 30.04.2015 dintre echipele Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Feșnic impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Sebastian Stoianov.

Petrolul Ploiești: Ioan Constantin FILIP, Kristijan IPŠA, Pablo DE LUCAS Torres, Victoraș ASTAFEI, Jean-Sony ALCÉNAT, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Mourad SATLI, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Peterson dos Santos PEÇANHA, Ionuț Andrei PETELEU, Gevaro NEPOMUCENO si rezervele: Jean-Alain Andre FANCHONE, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Rodrigo PASTORINI de León, Patrick N'KOYI-Kiabu, Marian Ionuț MARIN, Mohammed TCHITÉ.

Astra Giurgiu: Valerică Marius GĂMAN, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Nuno Miguel Sousa PINTO, Takayuki SETO, Fwayo TEMBO, Toni GORUPEC, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Syam Habib BEN YOUSSEF si rezervele: George Petruț GAVRILAŞ, Alexandru IONIŢĂ II, Cristian Daniel OROŞ, Danu SPĂTARU, Gheorghe Mihai FLORESCU, Constantin Valentin BUDESCU, Denis ALIBEC.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Mourad SATLI
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Gevaro NEPOMUCENO si intra Rodrigo PASTORINI de León
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Nuno Miguel Sousa PINTO
In minutul 52, Petrolul Ploiești - Astra Giurgiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Petrolul Ploiești de Toto Adaruns TAMUZ Temile
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Fwayo TEMBO si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Denis ALIBEC
In minutul 72, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Mohammed TCHITÉ
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Andrei PETELEU si intra Jean-Alain Andre FANCHONE
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Gabriel Nicolae ENACHE si intra Danu SPĂTARU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș defensiv). In minutul 84 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Astra Giurgiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Valerică Marius GĂMAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

Rodrigo PASTORINI
46’
51’ Nuno PINTO
1 - 0 penalty Toto TAMUZ 52’
56’ Fwayo TEMBO
Constantin BUDESCU
Ionuț PETELEU 64’
65’ Kehinde FATAI
Denis ALIBEC
Toto TAMUZ
Mohammed TCHITÉ
72’
Ionuț PETELEU
Jean-Alain FANCHONE
79’
81’ Gabriel ENACHE
Danu SPĂTARU
1 - 1 84’ Takayuki SETO
1 - 2 86’ Denis ALIBEC
90+4’ Valerică GĂMAN