Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Ciprian Danșa
Arbitru observator Sebastian Gheorghe
Observator Bogdan Niculae
Spectatori 3.000

Meciul din data 28.04.2015 dintre echipele Rapid București si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Ciprian Danșa.

Rapid București: Pavel ČMOVŠ, Daniel George NICULAE, Rihairo MEULENS, Tomáš JOSL, Marcel GECOV, Aritz López GARAI, Miloš BUCHTA, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, João Carlos Amaral Marques COIMBRA si rezervele: Joan ORIOL i Gràcia, Eduard ORIOL Gràcia, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Alexandru Angelo DAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Ricardo ALVES Coelho Silva, Daniel Gabriel PANCU.

FC Botoșani: Petre Daniel IVANOVICI, Paul Ștefan BATIN, Vasile Marius CURILEAC, Cristian DANCI, Quenten MARTINUS, Michael NGADEU-NGADJUI, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Rashid BROWNE, Marius Marian CROITORU, Jérémy FAUG-PORRET, Attila László HADNAGY, Sebastian Florin IANC, David Beniamin LAZAR, Neluț Stelian ROȘU.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre Rapid București si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga João Carlos Amaral Marques COIMBRA si intra Eduard ORIOL Gràcia
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Neluț Stelian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Eduard ORIOL Gràcia (rezervă). In minutul 52 al partidei dintre Rapid București si FC Botoșani, Rapid București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș central Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Attila László HADNAGY
In minutul 71, schimbare, iese atacant Fredua Buadee BENSON Erchiah si intra Daniel Gabriel PANCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Rihairo MEULENS
In minutul 74, Rapid București - FC Botoșani, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 77, Rapid București - FC Botoșani, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Rapid București de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Quenten MARTINUS si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Tomáš JOSL
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 90, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rihairo MEULENS si intra Alexandru Angelo DAN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

BATIN
10’ Andrei PATACHE
0 - 1 25’ Petre IVANOVICI
35’ Roussel NGANKAM
João COIMBRA
Eduard ORIOL
46’
46’ Cristian DANCI
Neluț ROȘU
1 - 1 Eduard ORIOL 52’
56’ Roussel NGANKAM
Attila HADNAGY
Fred BENSON
Daniel PANCU
71’
Rihairo MEULENS 73’
1 - 2 74’ penalty Gabriel VAȘVARI
76’ Paul BATIN
2 - 2 penalty Cristian SĂPUNARU 77’
79’ Quenten MARTINUS