Arbitri asistenţi Florin Neacșu, Mihai Marica
Arbitru observator Iulian Călin
Observator Romulus Gabor
Spectatori 3.000

Meciul din data 29.04.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Brașov se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa impreuna cu arbitrii asistenti Florin Neacșu, Mihai Marica.

CS Universitatea Craiova: Tha'er Fayed BAWAB, Andrei Virgil IVAN, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Stephane ACKA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Cătălin George STRATON, Alexandru MATEIU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Adrian Marius CÂRSTEA, Costin Romeo CURELEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Bojan BRAĆ, Sebastian Zoltán ACHIM.

FC Brașov: Leopold NOVAK, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Gabriel Eugen MATEI, Mislav LEKO, Florin IACOB, Tomislav JURIĆ, Lucian GOIAN, Cristian George GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Daniel MUTU, Saša NOVAKOVIĆ, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Damir ZLOMISLIĆ, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Mugurel Mihai BUGA, Marko BENCUN.

In minutul 35, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Brașov, Gabriel Eugen MATEI. FC Brașov va trebui sa trebui sa joace restul de 55 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 38, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru MATEIU si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 57, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Marko BENCUN
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Marko BENCUN
In minutul 76, schimbare, iese atacant Andrei Virgil IVAN si intra Costin Romeo CURELEA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Lucian GOIAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marko BENCUN (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Brașov, FC Brașov deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian George GANEA si intra Saša NOVAKOVIĆ
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș central Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Mugurel Mihai BUGA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Brașov.

ŢÂRĂ
35’ Gabriel MATEI
Stephane ACKA
Cosmin FRĂSINESCU
38’
Tha'er BAWAB 42’
Alexandru MATEIU
Alexandru BĂLUȚĂ
54’
57’ Cătălin ŢÂRĂ
Marko BENCUN
69’ Marko BENCUN
Andrei IVAN
Costin CURELEA
76’
76’ Lucian GOIAN
0 - 1 78’ Marko BENCUN
80’ Bogdan STRĂUȚ
86’ Cristian GANEA
Saša NOVAKOVIĆ
90+4’ Marian CONSTANTINESCU