Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Daniel Mitruți
Arbitru observator Bogdan Gheorghe
Observator Marian Ivan
Spectatori 3.000

Meciul din data 28.04.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescsu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Daniel Mitruți.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihaiță Alexandru ROMAN, Dan Nicolae NISTOR, Viorel NICOARĂ, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, Michał GLIWA, Andrei CORDOȘ, Paul Viorel ANTON, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Nikola VASILJEVIĆ II, Bogdan Daniel ȘANDRU si rezervele: Andrei Ovidiu PIȚIAN, ERIC de Oliveira Pereira, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Constantin GRECU, ELTON Constantino Da Silva, Alin Florian BULEICĂ, Gezim SHALAJ.

Dinamo București: Marian CRISTESCU, Collins Ngoran Suiru FAI, Nicolae Adrian GRIGORE, Gheorghe Teodor GROZAV, Andrei Ovidiu MARC, Cosmin Gabriel MATEI, Kristijan NAUMOVSKI, Ionuț NEDELCEARU, Marius Constantin NICULAE, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Marius Silviu ALEXE si rezervele: Valentin Marius LAZĂR, Kamil BILIŃSKI, Alexandre Benjamin DURIMEL, Steliano FILIP, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Alexandru Traian MARC, Ionuț Daniel ȘERBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Viorel NICOARĂ (mijlocaș stânga). In minutul 10 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Constantin NICULAE (atacant). In minutul 13 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Silviu ALEXE (mijlocaș central). In minutul 19 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Bogdan Daniel ȘANDRU (fundaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Gezim SHALAJ
In minutul 58, schimbare, iese atacant Marius Constantin NICULAE si intra Kamil BILIŃSKI
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Gheorghe Teodor GROZAV si intra Bogdan Cătălin GAVRILĂ
In minutul 67, schimbare, iese fundaș dreapta Bogdan Daniel ȘANDRU si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marius Silviu ALEXE
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Dinamo București, scorul devine 3 - 2.
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cosmin Gabriel MATEI si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Nicolae Adrian GRIGORE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Dan Nicolae NISTOR
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 89, jucatorul echipei Dinamo București, Nicolae Adrian GRIGORE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Dinamo București ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra ERIC de Oliveira Pereira

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.