Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Sebastian GHeorghe
Arbitru observator Dragoș Iliescu
Observator Octavian Goga
Spectatori 7.500

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 7.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Sebastian GHeorghe.

ASA Târgu-Mureș: László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ousmane N'DOYE, Gabriel Stelian MUREŞAN, Miroslav MANOLOV, Adrian Ioan HORA, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Ianis Alin ZICU si rezervele: János József SZÉKELY, Sergiu Cătălin HANCA, Adrian Ioan VICIU, Silviu ILIE, Iván GONZÁLEZ López, Mircea Ionuț AXENTE, AMAURI Morais Pereira.

Viitorul Constanța: Răzvan MARIN, Romario Sandu BENZAR, Nelson Wilfredo BONILLA Sánchez, Alexandru BUZBUCHI, Robert George HODOROGEA, Iulian MAMELE, Cristian Marian MANEA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Cristian GAVRA, Ianis HAGI, Bănel NICOLIȚĂ, Boban NIKOLOV, Silviu Gabriel PANĂ, Ciprian Antonio PERJU, Călin Septimiu ALBUȚ.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Marius Marcel CONSTANTIN
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Iulian MAMELE
In minutul 37, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Iulian MAMELE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 37 in 10 jucatori.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Adrian Ioan HORA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (mijlocaș stânga). In minutul 45+1 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, László SEPSI
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (mijlocaș stânga). In minutul 53 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Cristian GAVRA
In minutul 60, schimbare, iese atacant Miroslav MANOLOV si intra Mircea Ionuț AXENTE
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș defensiv). In minutul 67 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ousmane N'DOYE si intra Iván GONZÁLEZ López
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Ciprian Antonio PERJU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Mircea Ionuț AXENTE (rezervă). In minutul 74 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 4 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bănel NICOLIȚĂ (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 4 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese fundaș stânga László SEPSI si intra Silviu ILIE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Iván GONZÁLEZ López
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Dorin Ioan GOGA (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Viitorul Constanța, scorul devine 5 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Marius CONSTANTIN 24’
34’ Iulian MAMELE
37’ Iulian MAMELE
Adrian HORA 42’
1 - 0 Adrian HORA 45+1’
46’ Alexandru MITRIȚĂ
Bănel NICOLIȚĂ
László SEPSI 51’
2 - 0 Adrian HORA 53’
58’ Dragoş NEDELCU
Cristian GAVRA
Miroslav MANOLOV
Mircea AXENTE
60’
3 - 0 Ousmane N'DOYE 67’
Ousmane N'DOYE
Iván GONZÁLEZ
69’
73’ Alexandru MITRIȚĂ