Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Mircea Orbuleț
Arbitru observator Denis Haidiner
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 3.424

Meciul din data 03.05.2015 dintre echipele Universitatea Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. in fata a 3.424 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Mircea Orbuleț.

Universitatea Cluj: Andrei LUNGU, Róbert VESELOVSKY, Justin Junior MENGOLO, Vlad Călin MORAR, Cristian Lucian MUNTEANU, Petar JOVANOVIĆ, Vasilică CRISTOCEA, Pablo Daniel CEPPELINI Gatto, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Dino ŠKVORC, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si rezervele: Paulo Henrique Martins Eugenio "PAULINHO", Ionuț NEAG, Lóránt KOVÁCS, Valentin Ionuț LEMNARU, Emilian Ioan DOLHA, Andreas Cristian CALCAN, Raul Răzvan COSTIN.

Gaz metan Mediaș: ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos, Radu Neculai ZAHARIA, Aymen TAHAR, Dan Mihai ROMAN, Sergiu Horațiu MUTH, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Azdren LLULLAKU, Alexandru Paul CURTEAN, Ionuț Arghir BUZEAN, Octavian ABRUDAN, Alexandru MUNTEANU si rezervele: Bogdan Valentin VIŞA, Loránd Jószef SZILÁGYI, Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru Doru GREAB, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Răzvan George AVRAM, Iulian Lucian CRISTEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Vlad Călin MORAR (atacant). In minutul 03 al partidei dintre Universitatea Cluj si Gaz metan Mediaș, Universitatea Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasilică CRISTOCEA si intra Raul Răzvan COSTIN
In minutul 61, schimbare, iese fundaș stânga Ionuț Arghir BUZEAN si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Paul CURTEAN si intra Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vlad Călin MORAR
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dino ŠKVORC
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central Octavian ABRUDAN si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 85, Universitatea Cluj - Gaz metan Mediaș, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU
In minutul 88, schimbare, iese atacant Vlad Călin MORAR si intra Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cosimo Andrea FIGLIOMENI
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Petar JOVANOVIĆ

Raul COSTIN
59’
61’ Ionuț BUZEAN
Ciprian PETRE
70’ Alexandru CURTEAN
Cosimo FIGLIOMENI
Vlad MORAR 73’
Dino ŠKVORC 77’
78’ Ciprian PETRE
79’ Octavian ABRUDAN
Răzvan AVRAM
1 - 1 85’ penalty Azdren LLULLAKU
Vlad MORAR
Valentin LEMNARU
88’
90’ Radu ZAHARIA
Nuno VIVEIROS
Andreas CALCAN
90+1’
90+2’ Cosimo FIGLIOMENI