Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe, Mihai Marica
Arbitru observator Cătălin Găman
Observator Cătălin Popa
Spectatori 4.000

Meciul din data 04.05.2015 dintre echipele Oțelul Galați si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe, Mihai Marica.

Oțelul Galați: Darius Dumitru OLARU, Athos SOLOMOU, Daniel POPESCU, Iulian POPA, George Andrei MIRON, Laurențiu Cătălin IORGA, Florin Lucian CERNAT, Sanaa ALTAMA, Gabriel ABRAHAM, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Jugurtha HAMROUN si rezervele: Robert Adrian TĂTAR, Ciprian Ștefan MILEA, Yves Makabu-MA-KALAMBAY, Mihai Daniel LECA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cosmin Valentin STOIAN, Alexandru TUDORIE.

Petrolul Ploiești: Victoraș ASTAFEI, Pablo DE LUCAS Torres, Ioan Constantin FILIP, Kristijan IPŠA, Rok KRONAVETER, Marian Ionuț MARIN, Ionuț Andrei PETELEU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Toto Adaruns TAMUZ Temile , Mohammed TCHITÉ, Jean-Sony ALCÉNAT si rezervele: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin COMAN, Patrick N'KOYI-Kiabu, Gevaro NEPOMUCENO, Rodrigo PASTORINI de León, Mourad SATLI.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Rok KRONAVETER (mijlocaș stânga). In minutul 27 al partidei dintre Oțelul Galați si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 32, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Victoraș ASTAFEI si intra Gevaro NEPOMUCENO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Florin Lucian CERNAT (mijlocaș central). In minutul 50 al partidei dintre Oțelul Galați si Petrolul Ploiești, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Rok KRONAVETER si intra Rodrigo PASTORINI de León
In minutul 74, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Patrick N'KOYI-Kiabu
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Mohammed TCHITÉ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, George Andrei MIRON
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Laurențiu Cătălin IORGA si intra Cosmin Valentin STOIAN

Răzvan GRĂDINARU
32’
46’ Victoraș ASTAFEI