Arbitri asistenţi Ovidiu Artene, Mircea Grigoriu
Arbitru observator Adrian Ilyeș
Observator Ion Craiu
Spectatori 1.500

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele FC Brașov si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene, Mircea Grigoriu.

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Tomislav JURIĆ, Florin IACOB, Lucian GOIAN, Cristian George GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Marko BENCUN, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Saša NOVAKOVIĆ, Leopold NOVAK si rezervele: Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Mugurel Mihai BUGA, Șerban MORARU, Damir ZLOMISLIĆ, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Daniel MUTU, Mislav LEKO.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Justinian LARIE, Mihai Adrian MINCĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Grégory Victor TADÉ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Antonio JAKOLIŠ, Cătălin CARP, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA si rezervele: Andrei Simion TÂNC, Szilard VERES, Filip JAZVIĆ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Anthony CARTER, Giorgi CHANTURIA, Remo AMADIO.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Grégory Victor TADÉ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Sergiu Dorin NEGRUȚ (mijlocaș central). In minutul 13 al partidei dintre FC Brașov si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cătălin CARP
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marian Constantin CONSTANTINESCU (mijlocaș dreapta). In minutul 25 al partidei dintre FC Brașov si CFR 1907 Cluj, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 53, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 59, schimbare, iese fundaș stânga Leopold NOVAK si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Mugurel Mihai BUGA
In minutul 78, FC Brașov - CFR 1907 Cluj, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ
In minutul 80, schimbare, iese rezervă Mugurel Mihai BUGA si intra Mislav LEKO
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Marko BENCUN (mijlocaș central). In minutul 85 al partidei dintre FC Brașov si CFR 1907 Cluj, FC Brașov reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 88, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Szilard VERES
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

TADÉ
01’ Grégory TADÉ
0 - 1 13’ Sergiu NEGRUȚ
16’ Cătălin CARP
1 - 1 Marian CONSTANTINESCU 25’
36’ Sulley MUNIRU
Cătălin ŢÂRĂ
Mugurel BUGA
53’
Leopold NOVAK
Alexandru CIOCÂLTEU
59’
66’ Antonio JAKOLIŠ
66’ Davide PETRUCCI
67’ Sergiu NEGRUȚ
GUIMA
75’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN