Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac, Daniel Hulubei
Arbitru observator Gabriel Stroe
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 3.000

Meciul din data 02.05.2015 dintre echipele FC Botoșani si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac, Daniel Hulubei.

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Andrei Alexandru PATACHE, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, David Beniamin LAZAR, Petre Daniel IVANOVICI, Attila László HADNAGY, Marius Marian CROITORU, Florin Dorin ACSINTE, Răzvan TINCU, Cristian DANCI si rezervele: Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Sebastian Florin IANC, Jérémy FAUG-PORRET, Rashid BROWNE, Paul Ștefan BATIN, Neluț Stelian ROȘU, Călin Rafael TIUŢ.

CS Universitatea Craiova: Tha'er Fayed BAWAB, Marius Ionuț BRICEAG, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Silviu IZVORANU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Alexandru MATEIU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Stephane ACKA si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Adrian AVRĂMIA, Nicuşor Silviu BANCU, Adrian Marius CÂRSTEA, Andrei Virgil IVAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Cătălin George STRATON.

In minutul 18, schimbare, iese fundaș central Silviu IZVORANU si intra KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Florin Dorin ACSINTE (fundaș stânga). In minutul 26 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, FC Botoșani deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Petre Daniel IVANOVICI si intra Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru MATEIU si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Quenten MARTINUS si intra Paul Ștefan BATIN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Paul Ștefan BATIN (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre FC Botoșani si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Paul Ștefan BATIN
In minutul 89, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Sebastian Florin IANC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

NUNO ROCHA
18’ Silviu IZVORANU
Silveira KAY
1 - 0 Florin ACSINTE 26’
30’ Henrique MADSON
41’ Alexandru BĂLUȚĂ
57’ Alexandru BĂLUȚĂ
Andrei IVAN
Gabriel VAȘVARI 58’
Petre IVANOVICI
Roussel NGANKAM
62’
75’ Alexandru MATEIU