Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Adrian Mărginean
Arbitru observator Radu Petrescu
Observator Constantin Stătescu
Spectatori 2.000

Meciul din data 11.05.2015 dintre echipele Astra Giurgiu si Oțelul Galați se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Denis Haidiner impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Adrian Mărginean.

Astra Giurgiu: Cristian Daniel OROŞ, Fwayo TEMBO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Vincent Fabien LABAN Bounayre, Gabriel Nicolae ENACHE, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF, Denis ALIBEC, Takayuki SETO, William Douglas DE AMORIM si rezervele: Nuno Miguel Sousa PINTO, George Petruț GAVRILAŞ, Gheorghe Mihai FLORESCU, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Aurelian Ionuț CHIȚU, Andrei RĂUȚĂ, Danu SPĂTARU.

Oțelul Galați: Florin Lucian CERNAT, Stelian Nicolae CUCU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Laurențiu Cătălin IORGA, Mihai Daniel LECA, Iulian POPA, Daniel POPESCU, Darius Dumitru OLARU, Athos SOLOMOU, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Gabriel ABRAHAM si rezervele: Ciprian Ștefan MILEA, Sanaa ALTAMA, Cristian CRISTEA, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Constantin MIŞELĂRICU, Alexandru TUDORIE, Robert Adrian TĂTAR.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Iulian POPA (mijlocaș central). In minutul 18 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, Oțelul Galați reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 20, schimbare, iese fundaș central Mihai Daniel LECA si intra Constantin MIŞELĂRICU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 28 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 1.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Takayuki SETO
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș defensiv). In minutul 45 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Athos SOLOMOU si intra Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 53, schimbare, iese extremă dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș dreapta Fwayo TEMBO si intra Gheorghe Mihai FLORESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de William Douglas DE AMORIM (mijlocaș stânga). In minutul 59 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, scorul devine 4 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Nuno Miguel Sousa PINTO

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 1 18’ Iulian POPA
20’ Mihai LECA
Constantin MIȘELĂRICU
2 - 1 Denis ALIBEC 28’
Takayuki SETO 42’
3 - 1 Takayuki SETO 45’
46’ Athos SOLOMOU
Ciprian MILEA
53’ Răzvan GRĂDINARU
Alexandru TUDORIE
Fwayo TEMBO
George FLORESCU
54’
4 - 1 William DE AMORIM 59’
Takayuki SETO
Kehinde FATAI
65’
69’ Constantin MIȘELĂRICU