Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Vladimir Urzică
Arbitru observator Adrian Ilyeș
Observator Mihai Stancu
Spectatori 1.500

Meciul din data 09.05.2015 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Vladimir Urzică.

CS Universitatea Craiova: Alexandru MATEIU, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Tha'er Fayed BAWAB, Stephane ACKA, Sebastian Zoltán ACHIM, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Andrei Virgil IVAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Adrian Marius CÂRSTEA, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Cătălin George STRATON.

FC Politehnica Iași: Alexandru CREŢU, Narcis Iulian BĂDIC, Lukács BŐLE, Alexandru Teofil CIUCUR, Mădălin Marius CIUCĂ, Bojan GOLUBOVIĆ, Branko GRAHOVAC, Milan MITIĆ, Gomo Richard ONDUKU, Florin Constantin PLĂMADĂ, Ionuț Cosmin VOICU si rezervele: Gabriel BOSOI, Fábio Farroco BRAGA, Alessandro CAPARCO, Valentin COȘEREANU, Liviu Ionuţ MIHAI II, Andu Marian MOISI, Alexandru BOICIUC.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Lukács BŐLE si intra Gabriel BOSOI
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 62, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Milan MITIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru CREŢU (mijlocaș defensiv). In minutul 77 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si intra Adrian Marius CÂRSTEA
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Gomo Richard ONDUKU si intra Fábio Farroco BRAGA
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 90+4, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Andu Marian MOISI
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Branko GRAHOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Politehnica Iași.

GOLUBOVIĆ
46’ Lukács BŐLE
Gabriel BOSOI
53’ Mădălin CIUCĂ
60’ Narcis BĂDIC
Tha'er BAWAB
Andrei IVAN
62’
72’ Milan MITIĆ
0 - 1 77’ Alexandru CREŢU
Silveira KAY
Adrian CÂRSTEA
82’
87’ Gomo ONDUKU
Fábio BRAGA
Alexandru BĂLUȚĂ
Andrei HERGHELIGIU
88’
90+4’ Alexandru CIUCUR
Marian MOISI
90+5’ Branko GRAHOVAC