Arbitri asistenţi Daniel Mitruți, Imre Bucsi
Arbitru observator Iulian Radu
Observator Dan Potocianu
Spectatori 1.500

Meciul din data 10.05.2015 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți, Imre Bucsi.

CFR 1907 Cluj: Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Grégory Victor TADÉ, Andrei Simion TÂNC si rezervele: Szilard VERES, Filip JAZVIĆ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Giorgi CHANTURIA, Anthony CARTER, Remo AMADIO, Cornel Alexandru ENE.

FC Botoșani: David Beniamin LAZAR, Marius Marian CROITORU, Cristian DANCI, Jérémy FAUG-PORRET, Petre Daniel IVANOVICI, Quenten MARTINUS, Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Rashid BROWNE, Attila László HADNAGY, Sergiu Victor HOMEI, Sebastian Florin IANC, Sergiu Adrian OLTEAN, Neluț Stelian ROȘU, Călin Rafael TIUŢ.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 12 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Grégory Victor TADÉ (atacant). In minutul 15 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian DANCI si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 68, schimbare, iese atacant Roussel-Fidele NGANKAM-Hontcheu si intra Attila László HADNAGY
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Sebastian Florin IANC
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Giorgi CHANTURIA
In minutul 87, schimbare, iese atacant Grégory Victor TADÉ si intra Anthony CARTER
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Giorgi CHANTURIA (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Botoșani, scorul devine 4 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.