Arbitri asistenţi Florin Păunescu, Daniel Hulubei
Arbitru observator Sebastian Stoianov
Observator Marcel Vasile
Spectatori 2.000

Meciul din data 08.05.2015 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si FC Brașov se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescsu. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu, Daniel Hulubei.

Pandurii Târgu-Jiu: Mihaiță Alexandru ROMAN, Bogdan Daniel ȘANDRU, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Filip MRZLJAK, Marko MOMČILOVIĆ, João Pedro MINGOTE Ribeiro, ERIC de Oliveira Pereira, Andrei CORDOȘ, Paul Viorel ANTON, Gezim SHALAJ, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Viorel NICOARĂ, Deivydas MATULEVIČIUS, Constantin GRECU, Alin Florian BULEICĂ, Răzvan Marian STANCA, Nikola VASILJEVIĆ II, ELTON Constantino Da Silva.

FC Brașov: Tomislav JURIĆ, Marko BENCUN, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Cristian George GANEA, Lucian GOIAN, Florin IACOB, Saša NOVAKOVIĆ, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Damir ZLOMISLIĆ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Daniel Ionuț BARNA, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Liviu Adrian GANEA, Mislav LEKO, Șerban MORARU, Daniel MUTU, Leopold NOVAK.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Paul Viorel ANTON (mijlocaș defensiv). In minutul 29 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Brașov, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș defensiv Damir ZLOMISLIĆ si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Marko BENCUN si intra Alexandru Cristian CIOCÂLTEU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Gezim SHALAJ si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Lucian GOIAN
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Mihaiță Alexandru ROMAN (atacant). In minutul 78 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si FC Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 79, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Mislav LEKO
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Liviu Adrian GANEA
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 81, schimbare, iese atacant Mihaiță Alexandru ROMAN si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, João Pedro MINGOTE Ribeiro

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Bogdan UNGURUȘAN 48’
56’ Damir ZLOMISLIĆ
Liviu Adrian GANEA
ERIC
Viorel NICOARĂ
58’
68’ Marko BENCUN
Alexandru CIOCÂLTEU
69’ Bogdan STRĂUȚ
Gezim SHALAJ
Alin BULEICĂ
71’
72’ Lucian GOIAN
2 - 0 Mihăiță ROMAN II 78’
79’ Cătălin ŢÂRĂ
Mislav LEKO
80’ Liviu Adrian GANEA