Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Adrian Popescu
Arbitru observator Ciprian Danșa
Observator Paul Cazan
Spectatori 1.500

Meciul din data 08.05.2015 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Adrian Popescu.

Viitorul Constanța: Silviu Gabriel PANĂ, Bănel NICOLIȚĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Cristian Marian MANEA, Robert George HODOROGEA, Cristian GAVRA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Romario Sandu BENZAR, Călin Septimiu ALBUȚ, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Răzvan MARIN, Florin Lucian TĂNASE, Boban NIKOLOV, Dragoş Ionuţ NEDELCU, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Ianis HAGI, Alexandru BUZBUCHI.

Dinamo București: Dorin ROTARIU, Hatem ABD ELHAMED, Ionuț NEDELCEARU, Alexandru Traian MARC, Andrei Ovidiu MARC, Gheorghe Teodor GROZAV, Collins Ngoran Suiru FAI, Steliano FILIP, Gordan BUNOZA, Marius Silviu ALEXE, Kamil BILIŃSKI si rezervele: Ionuț Daniel ȘERBAN, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Marius Constantin NICULAE, Kristijan NAUMOVSKI, Valentin Marius LAZĂR, Marian CRISTESCU, Nicolae Adrian GRIGORE.

In minutul 12, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț NEDELCEARU si intra Marian CRISTESCU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Alexandru Traian MARC
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 60, schimbare, iese atacant Marius Silviu ALEXE si intra Marius Constantin NICULAE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Marius Silviu ALEXE (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marius Constantin NICULAE
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gordan BUNOZA (fundaș central). In minutul 70 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Ianis HAGI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dorin ROTARIU si intra Valentin Marius LAZĂR
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bănel NICOLIȚĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Hatem ABD ELHAMED
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Marian CRISTESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

BILIŃSKI
12’ Ionuț NEDELCEARU
Marian CRISTESCU
48’ Traian MARC
Cristian DAMINUȚĂ 54’
Alexandru MITRIȚĂ
Florin TĂNASE
58’
60’ Marius ALEXE
Marius NICULAE
0 - 1 63’ Marius ALEXE
66’ Marius NICULAE
Cristian DAMINUȚĂ
Bernardo HENRIQUE
68’
0 - 2 70’ Gordan BUNOZA
Cristian GAVRA
Ianis HAGI
74’
76’ Dorin ROTARIU
Valentin LAZĂR
Bănel NICOLIȚĂ 78’
80’ Hatem ABD ELHAMED
82’ Marian CRISTESCU