Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Alexandru Cerei
Arbitru observator Mihai Marica
Observator Romulus Gabor
Spectatori 6.000

Meciul din data 10.05.2015 dintre echipele Gaz metan Mediaș si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. in fata a 6.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Alexandru Cerei.

Gaz metan Mediaș: Valentin Iulian CREȚU, Dan Mihai ROMAN, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Horațiu MUTH, Alexandru MUNTEANU, Azdren LLULLAKU, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Ionuț Arghir BUZEAN, Radu Neculai ZAHARIA, ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos, Aymen TAHAR si rezervele: Alexandru Doru GREAB, Costin GHEORGHE, Liviu Dorin BĂJENARU, Răzvan George AVRAM, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Bogdan Valentin VIŞA, Jasmin TRTOVAC.

ASA Târgu-Mureș: Gabriel Stelian MUREŞAN, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ianis Alin ZICU, Adrian Ioan HORA, Silviu ILIE, Nicolás Martín GOROBSOV, Iván GONZÁLEZ López, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Florin BEJAN, Mircea Ionuț AXENTE, Claudiu Vasile BUMBA si rezervele: Bruno MARTINS de Jesus, János József SZÉKELY, Adrian Ioan VICIU, Miroslav MANOLOV, Sergiu Cătălin HANCA, Dorin Ioan GOGA, Ionuț BALAUR.

In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Valentin Iulian CREȚU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos si intra Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aymen TAHAR
In minutul 56, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Miroslav MANOLOV
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Ianis Alin ZICU si intra Dorin Ioan GOGA
In minutul 73, schimbare, iese fundaș stânga Silviu ILIE si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Victor Da Silva Medeiros "VITINHO"
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Liviu Dorin BĂJENARU (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ASA Târgu-Mureș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO"
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Miroslav MANOLOV

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Liviu BĂJENARU
46’
Aymen TAHAR 48’
56’ Mircea AXENTE
Miroslav MANOLOV
Ionuț BUZEAN 61’
66’ Ianis ZICU
Dorin GOGA
73’ Silviu ILIE
Sergiu HANCA
Cosimo FIGLIOMENI
Răzvan AVRAM
76’
Azdren LLULLAKU
Medeiros VITINHO
84’
1 - 0 Liviu BĂJENARU 90+1’
Medeiros VITINHO 90+3’
Alexandru MUNTEANU 90+3’
90+3’ Nicolás GOROBSOV
90+4’ Miroslav MANOLOV