Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Mircea Grigoriu
Arbitru observator Iulian Dima
Observator Cristian Vasc
Spectatori 1.000

Meciul din data 11.05.2015 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si Rapid București se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Mircea Grigoriu.

Ceahlăul Piatra-Neamț: WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Vlad Alexandru ACHIM, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES", Dimitris SIALMAS, Rafael Reis KNIEF, Miloš MARKOVIĆ, Adrian Ion GHEORGHIU, Nicolae CALANCEA, Vinko BUDEN si rezervele: Olivér NAGY, Paul Cristian MATECIUC, Bojan JOVIĆ, Răzvan Ionuț GOREA, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Robert CĂRUȚĂ.

Rapid București: Rihairo MEULENS, Fredua Buadee BENSON Erchiah, Miloš BUCHTA, Aritz López GARAI, Marcel GECOV, Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS", Joan ORIOL i Gràcia, Eduard ORIOL Gràcia, Jérémy SAPINA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Pavel ČMOVŠ si rezervele: Andrei Ionuţ CERLINCĂ, Alexandru Angelo DAN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Daniel George NICULAE, RUI MIGUEL Melo Rodrigues, Nicolae VASILE, Ricardo ALVES Coelho Silva.

In minutul 14, schimbare, iese atacant Fredua Buadee BENSON Erchiah si intra Andrei Ionuţ CERLINCĂ
In minutul 46, schimbare, iese rezervă Andrei Ionuţ CERLINCĂ si intra Daniel George NICULAE
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Eduard ORIOL Gràcia (mijlocaș stânga). In minutul 55 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si Rapid București, Rapid București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Ion GHEORGHIU si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Luís Filipe Gomes Almeida "KIKAS" si intra RUI MIGUEL Melo Rodrigues

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Rapid București.