Arbitri asistenţi Vasile Marinescu, Vladimir Urzică
Arbitru observator Dragoș Iliescu
Observator Octavian Goga
Spectatori 2.156

Meciul din data 15.05.2015 dintre echipele Dinamo București si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.156 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu, Vladimir Urzică.

Dinamo București: Cosmin Gabriel MATEI, Kristijan NAUMOVSKI, Andrei Ovidiu MARC, Valentin Marius LAZĂR, Steliano FILIP, Marian CRISTESCU, Gordan BUNOZA, Marius Silviu ALEXE, Marius Constantin NICULAE, Ionuț Daniel ȘERBAN, Collins Ngoran Suiru FAI si rezervele: Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Alexandru Traian MARC, Gheorghe Teodor GROZAV, Nicolae Adrian GRIGORE, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Kamil BILIŃSKI, Dorin ROTARIU.

Gaz metan Mediaș: Dan Mihai ROMAN, Liviu Dorin BĂJENARU, Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Alexandru MUNTEANU, Sergiu Horațiu MUTH, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Loránd Jószef SZILÁGYI, Aymen TAHAR, Jasmin TRTOVAC, Julián Alberto VELÁZQUEZ, Radu Neculai ZAHARIA si rezervele: Alexandru Paul CURTEAN, Alexandru Doru GREAB, Azdren LLULLAKU, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Bogdan Valentin VIŞA, ÉLTON Lexandro de Oliveira Santos.

In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Julián Alberto VELÁZQUEZ
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Dorin ROTARIU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Marius Constantin NICULAE si intra Kamil BILIŃSKI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Liviu Dorin BĂJENARU si intra Victor Da Silva Medeiros "VITINHO"
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Marius Silviu ALEXE si intra Gheorghe Teodor GROZAV
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Gheorghe Teodor GROZAV (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Radu Neculai ZAHARIA (mijlocaș defensiv). In minutul 90+4 al partidei dintre Dinamo București si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

BĂJENARU
33’ Julián VELÁZQUEZ
Valentin LAZĂR
Dorin ROTARIU
37’
Marius NICULAE
Kamil BILIŃSKI
59’
64’ Alexandru MUNTEANU
Răzvan AVRAM
64’ Liviu BĂJENARU
Medeiros VITINHO
75’ Cosimo FIGLIOMENI