Arbitri asistenţi Marius Nicoară, Marius Marchidanu
Arbitru observator Andrei Constantinescu
Observator Eduard Alexandru
Spectatori 7.000

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Trans-Sil. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară, Marius Marchidanu.

ASA Târgu-Mureș: Eduard Cornel STĂNCIOIU, László SEPSI, Gabriel Stelian MUREŞAN, Adrian Ioan HORA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Dorin Ioan GOGA, Marius Marcel CONSTANTIN, Florin BEJAN, Mircea Ionuț AXENTE, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Ianis Alin ZICU si rezervele: Iván GONZÁLEZ López, Ousmane N'DOYE, Miroslav MANOLOV, Sergiu Cătălin HANCA, Nicolás Martín GOROBSOV, Claudiu Vasile BUMBA, Adrian Ioan VICIU.

Petrolul Ploiești: Peterson dos Santos PEÇANHA, Mourad SATLI, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Patrick N'KOYI-Kiabu, Gevaro NEPOMUCENO, Rok KRONAVETER, Ioan Constantin FILIP, Jean-Sony ALCÉNAT, Victoraș ASTAFEI, Kristijan IPŠA si rezervele: Mohammed TCHITÉ, Rodrigo PASTORINI de León, Marian Ionuț MARIN, George Alexandru MAREŞ, Sebastián Agustín GALLEGOS Berriel, Alberto COBREA, Alexandru Cătălin COMAN.

In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Florin BEJAN
In minutul 29, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Patrick N'KOYI-Kiabu
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ioan Constantin FILIP
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Dorin Ioan GOGA
In minutul 59, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Ousmane N'DOYE
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, László SEPSI
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Peterson dos Santos PEÇANHA
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ianis Alin ZICU si intra Claudiu Vasile BUMBA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Patrick N'KOYI-Kiabu si intra Alexandru Cătălin COMAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Dorin Ioan GOGA si intra Miroslav MANOLOV
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Claudiu Dorian VOICULEŢ (mijlocaș defensiv). In minutul 86 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Petrolul Ploiești, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Victoraș ASTAFEI si intra Mohammed TCHITÉ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Florin BEJAN 20’
29’ Patrick N'KOYI
37’ Ioan FILIP
Dorin GOGA 55’
Mircea AXENTE
Ousmane N'DOYE
59’
László SEPSI 63’
68’ Peterson PEÇANHA
Ianis ZICU
Claudiu BUMBA
69’
76’ Patrick N'KOYI
Alexandru COMAN
77’ Ionuț PETELEU
Dorin GOGA
Miroslav MANOLOV
82’
1 - 0 Claudiu VOICULEŢ 86’
87’ Victoraș ASTAFEI