Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac, Mihaela Țepușă
Arbitru observator Horia Mladenovici
Observator Marin Petrache
Spectatori 3.000

Meciul din data 17.05.2015 dintre echipele Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Marcu impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac, Mihaela Țepușă.

Oțelul Galați: Florin Lucian CERNAT, Hélder Luís Lopes Vieira TAVARES, Cosmin Valentin STOIAN, Darius Dumitru OLARU, Daniel POPESCU, Iulian POPA, Ciprian Ștefan MILEA, Laurențiu Cătălin IORGA, Stelian Nicolae CUCU, Gabriel ABRAHAM, George Andrei MIRON si rezervele: Robert Adrian TĂTAR, Alexandru TUDORIE, Athos SOLOMOU, Dumitru Emanoil HOTOBOC, Jugurtha HAMROUN, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Emil Cosmin DICĂ.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Rafael Reis KNIEF, Vinko BUDEN, Nicolae CALANCEA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Adrian Ion GHEORGHIU, Miloš MARKOVIĆ, Dimitris SIALMAS, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, WELLYSON Luiz de Oliveira Sobrau, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Valentin Daniel BALINT, Marian Liviu DRĂGHICEANU, Răzvan Ionuț GOREA, Bojan JOVIĆ, Paul Cristian MATECIUC, Olivér NAGY, Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES".

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cosmin Valentin STOIAN si intra Jugurtha HAMROUN
In minutul 63, schimbare, iese fundaș dreapta Ciprian Ștefan MILEA si intra Athos SOLOMOU
In minutul 69, schimbare, iese extremă dreapta Adrian Ion GHEORGHIU si intra Valentin Daniel BALINT
In minutul 72, Oțelul Galați - Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Oțelul Galați de Florin Lucian CERNAT
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "TORRES"
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Valentin Daniel BALINT (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese atacant Laurențiu Cătălin IORGA si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Florin Lucian CERNAT (atacant). In minutul 83 al partidei dintre Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Jugurtha HAMROUN (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 3 - 1.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș central Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Marian Liviu DRĂGHICEANU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Stelian Nicolae CUCU
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Florin Lucian CERNAT (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Oțelul Galați si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 4 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Oțelul Galați.

Jugurtha HAMROUN
46’
Ciprian MILEA
Athos SOLOMOU
63’
69’ Adrian GHEORGHIU
Valentin BALINT
1 - 0 penalty Florin CERNAT 72’
75’ Sebastian CHITOȘCĂ