Arbitri asistenţi Aurel Oniță, Adrian Ghinguleac
Arbitru observator Florin Neacșu
Observator Bogdan Niculae
Spectatori 7.000

Meciul din data 16.05.2015 dintre echipele FC Brașov si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 7.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță, Adrian Ghinguleac.

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ, Leopold NOVAK, Saša NOVAKOVIĆ, Daniel MUTU, Mislav LEKO, Lucian GOIAN, Cristian George GANEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Marko BENCUN, Tomislav JURIĆ si rezervele: Damir ZLOMISLIĆ, Tiberiu Claudiu PETRIŞ, Șerban MORARU, Florin IACOB, Liviu Adrian GANEA, Vlăduț Vasile BOȚIA, Daniel Ionuț BARNA.

Fotbal Club FCSB: Andrei PREPELIȚĂ, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Valentin Alexandru COJOCARU, GUILHERME Haubert Sityá, Gabriel Cristian IANCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Alin Dorinel TOȘCA, Cristian TĂNASE, Fernando Lopes dos Santos VARELA, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Rareș ENCEANU, Srdjan LUCHIN, Ionuț NEAGU II, Florin Constantin NIȚĂ, Raul Andrei RUSESCU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Nicandro BREEVELD.

In minutul 09, FC Brașov - Fotbal Club FCSB, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Alin Dorinel TOȘCA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 16 al partidei dintre FC Brașov si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Cătălin Ştefan ŢÂRĂ (atacant). In minutul 29 al partidei dintre FC Brașov si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cătălin Ştefan ŢÂRĂ
In minutul 52, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Raul Andrei RUSESCU
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Cristian IANCU si intra Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (rezervă). In minutul 69 al partidei dintre FC Brașov si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 71, schimbare, iese atacant Cătălin Ştefan ŢÂRĂ si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian TĂNASE si intra Rareș ENCEANU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicandro BREEVELD
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Raul Andrei RUSESCU (rezervă). In minutul 77 al partidei dintre FC Brașov si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 3.
In minutul 79, schimbare, iese fundaș dreapta Lucian GOIAN si intra Damir ZLOMISLIĆ
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian George GANEA si intra Tiberiu Claudiu PETRIŞ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Tomislav JURIĆ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Alexandru Mihăiță CHIPCIU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Cătălin ŢÂRĂ 30’
52’ George ȚUCUDEAN
Raul RUSESCU
52’ Gabriel Cristian IANCU
Nicandro BREEVELD
2 - 2 69’ Raul RUSESCU
Cătălin ŢÂRĂ
Liviu Adrian GANEA
71’
74’ TĂNASE Cristian
Rareș ENCEANU
76’ Nicandro BREEVELD
2 - 3 77’ Raul RUSESCU
Lucian GOIAN
Damir ZLOMISLIĆ
79’
Cristian GANEA
Tiberiu PETRIŞ
84’
Tomislav JURIĆ 90+1’
90+2’ Alexandru CHIPCIU